Публікації
09:35
14 Січня
213

На Тернопільщині шукають слід Моцарта

Публікації

Науковці досліджують місця перебування на Тернопільщині сина Вольфганга Амадея Моцарта – Франца Ксавера Вольфганга Моцарта.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив завідувач відділу давньої історії обласного краєзнавчого музею Олег Гаврилюк.

«За архівними даними, на початку 1800-х років на Тернопільщині, яка тоді територіально належала Австрійській імперії, тривалий час перебував Франц Ксавер Вольфганг Моцарт. Молодший син всесвітньовідомого композитора теж був піаністом, а ще – диригентом, композитором педагогом. Архівні документи засвідчують, що він певний час перебував, принаймні, у трьох населених пунктах краю – у місті Бережани, селі Смолянка та містечку Баворові. Зокрема, у Баворові він вчив грі на фортепіано двох дочок тутешнього графа Баворовського, родинна каплиця якого нині є на місцевому кладовищі», – розповів Олег Гаврилюк.

За його словами, наразі у музеї готують експозицію про перебування Моцарта-молодшого на Тернопільщині. Документальні матеріали у вигляді високоякісних копій листів, сторінок з особистого щоденника, нот музичних творів, гравюр, картин того часу, пов’язаних з перебуванням Франца Ксавера, невдовзі має надати музею львівська музикознавиця Роксоляна Гавалюк, яка разом із тернопільськими музейниками шукатиме нові документи про перебування Ксавера Моцарта на Тернопільщині.