Публікації
12:03
20 Жовтня
371

На Тернопільщині щороку реєструють 300 нових випадків раку молочної залози

Публікації

У Тернопільській області майже 90% жінок, які хворіють на рак молочної залози, – це жінки старші 40-ка років.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомляє пресслужба Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із раком молочної залози. За даними Центру, в Україні цей тип онкології лідирує серед жіночих онкологічних хвороб він становить 20% від усіх злоякісних пухлин. Щорічно близько 16,5 тис. жінок дізнаються про такий діагноз.

«Головна причина високої смертності від цієї хвороби – пізня діагностика. За даними Інституту раку, кожна 7-8 жінка має проблеми з грудними залозами, але до лікарів звертається занадто пізно: при першому огляді у чверті жінок виявляють метастатичні стадії хвороби, які лікувати надзвичайно важко. Змінити ситуацію допоможе раннє виявлення хвороби, адже на 1 стадії рак грудей виліковують у 95% жінок, на II стадії – у 80%, а на III стадії тільки – у 50% жінок», – йдеться в дописі.

Ймовірність виникнення раку збільшується прямо пропорційно з віком, приблизно 4% хворих складають жінки молодші 30 років. Найбільша смертність від раку грудей зазвичай у віці 40-50 років. За 2020 рік рак молочної залози виявили у понад 14,3 тис. українок. Рівень захворюваності цією недугою у нашій країні за останні 50 років виріс у 4 рази.

«У Тернопільській області, як і в Україні, рак молочної залози – лідер серед онкологічної патології жінок. Крім того, все частіше захворювання діагностують і у чоловіків. Щороку в області реєструють понад 300 нових випадків раку молочної залози. В 20% випадків хвороба діагностується в занедбаній стадії. В нашій області майже 90% жінок, що хворіють на рак молочної залози, – це жінки старше 40 років. Пік захворюваності спостерігається у віці 45-65 років», – повідомляють в Центрі.

27,3% захворілих – це жінки фертильного віку. Рівень захворюваності на рак молочної залози за останні 20 років зріс у 2,5 рази. Але цей вид онкологічної патології за останні роки помолодшав, хворобу починають виявляти в жінок віком від 25 років.

«Тривалість нормального життя хворих на рак молочної залози після встановлення діагнозу на початкових стадіях хвороби (так звана нульова, перша і максимум друга, а всіх стадій існує п’ять) і правильно проведеного лікування становить понад 25 років. Тобто прогноз захворювання залежить від того, наскільки вчасно вдалося діагностувати хворобу. 95% захворювань на першій стадії виліковні!», – пояснюють в дописі.

До Всеукраїнського дня боротьби з цим захворюванням, багато клінік та благодійних фондів закликають пройти безкоштовні обстеження на виявлення патологій У всіх жінок від 40-69 років рекомендовано проводити обстеження за допомогою мамографії, яка є «золотим стандартом» скрінінгу захворювань молочної залози (вірогідність діагностичних обстежень складає до 92%). Жінкам до 40 років рекомендовано проведення УЗД молочних залоз.

У Центрі громадського здоров’я радять не нехтувати елементарними діями, якими кожна жінка зможе вчасно виявити новоутворення чи зміни в грудях.

«Поговоріть із лікарем про скринінг раку молочної залози та разом оберіть найкращий варіант.
Здійснюйте самообстеження. Періодичний огляд грудей допоможе простежити, чи відбуваються в них зміни, чи з’являються незвичні ознаки. При виявленні таких, одразу варто звернутися до лікаря.
Поговоріть з лікарем про переваги та ризики постменопаузальної гормональної терапії.
Обирайте правильне харчування», – йдеться в дописі на сторінці ЦГЗ.