Публікації
23:38
18 Грудня

На Тернопільщині продовжується реформа бібліотечної галузі

Публікації

Як повідомляли раніше, з ініціативи Тернопільської обласної бібліотеки для молоді та БФ «Бібліотечна країна» у Тернополі відбулася конференція для голів ОТГ та бібліотекарів на тему “Дієва бібліотека громади: пошуки майбутнього”.
Метою заходу було інформувати керівників органів місцевого самоврядування області про кращі вітчизняні та зарубіжні практики реформування бібліотечних мереж, обмін досвідом.
У конференції взяли участь незалежні експерти з громадських організацій, представники влади, видавничої сфери, директори та працівники бібліотек Чернігівської, Вінницької, Житомирської, Хмельницької, Тернопільської та Львівської областей.
Конференцію відкрив заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа, який підкреслив важливість забезпечення вільного доступу громади до інформації, роль книги та бібліотеки у формуванні освітнього потенціалу.
Із ходом реформи бібліотечної галузі в області присутніх ознайомили заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик та начальник управління культури облдержадміністрації Григорій Шергей. Вони акцентували увагу на створенні ефективної бібліотечної мережі, організації дієвого механізму бібліотечного обслуговування жителів віддалених населених пунктів, важливості цільового використання коштів, зекономлених від часткової оптимізації, на розвиток бібліотек.

Про результати впровадження проекту «Трансформація бібліотек в сучасні центри розвитку громад» благодійним фондом «Бібліотечна країна» в Шумському, Теребовлянському та Підволочиському районах Тернопільської області розповів співзасновник Фонду, засновник видавництва «Наш формат» Владислав Кириченко.
У своїй доповіді Олександр Красовицький, співзасновник БФ «Бібліотечна країна», генеральний директор видавництва «Фоліо» підняв актуальну для бібліотек тему оновлення фондів та джерел їх поповнення новими книгами у сучасних умовах.
Із досвідом функціонування бібліотечних мереж Великобританії та Польщі учасників ознайомив Микола Крат, представник ГО «Європейський діалог». Важливим для бібліотекарів став виступ члена президії Української бібліотечної асоціації – Надії Синиці, яка охарактеризувала основні фактори впливу на організацію діяльності бібліотек в умовах децентралізації.
А представник Центру імені Митрополита А. Шептицького Христина Воробій розповіла про те, як правильно розставляти пріоритети для втілення бібліотечних проектів.
Кращими напрацюваннями та пропозиціями щодо бібліотечної реформи поділились директори: Тернопільської ОУНБ – Василь Вітенко, Вінницької ОУНБ – Наталя Морозова, Хмельницької ОУНБ – Катерина Чабан, Черніговської ОУНБ – Інна Аліференко, Бердичівської центральної міської бібліотеки – Тетяна Кущук, Теребовлянської централізованої публічно-шкільної бібліотечної системи – Наталя Михно.