Публікації
14:19
11 Травня
180

На розмінування України знадобиться 5-10 років – ДСНС

Публікації

Одним із наслідків повномасштабного вторгнення на територію України російських військ забруднення країни вибухонебезпечними предметами, серед них і ті, які заборонені міжнародними конвенціями. Розмінування цих територій може тривати від 5 до 10 років.

Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна-Укрінформ сказав начальник управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ДСНС Олег Бондар.

За його словами, ворог застосовує дистанційні системи мінування, встановлює некеровані мінні загородження на території населених пунктів і залишає після себе велику кількість спеціально встановлених вибухових пристроїв, які несуть смертельну небезпеку і загрозу мирному населенню.

«Ці міни та боєприпаси виявлялися на територіях Київської, Чернігівської, Харківської, Сумської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької і Луганської областей. Загальна кількість різноманітних мін, касетних елементів та спеціально встановлених вибухових пристроїв становить близько 10% від усіх виявлених і знешкоджених вибухонебезпечних предметів», – додав він.

За інформацією Бондара, після звільнення нашими ЗСУ українських міст і сіл здійснюються першочергові заходи, зокрема, це й обстеження населених пунктів, автодоріг і споруд, убезпечення роботи аварійно-відновлювальних бригад на лініях електромереж, газо- та водогонах.

 

Автор: