Відео
08:39
22 Червня
797

На підприємстві під час роботи загинув хлопець

Відео

Це те саме аграрне підприємство, на котрому нещодавно загинув робітник підрядної будівельної бригади, 21-річний мешканець села Плебанівка Володимир Солтис. Виконуючи робоче доручення на триметровій висоті, він ступив на незакріплений лист бляхи і впав униз. Як з’ясувалося, хлопець працював тут неофіційно. Роман Солтис переконаний, що його син потрапив у пастку, оскільки бляха була не прикручена, а він про це не знав. Не попередив хлопця про небезпеку і старший з виконання робіт на підприємстві. Чоловік каже, що під час виконання висотних робіт вони вже не вперше працюють без відповідної екіпіровки, касок, страховки, відповідного взуття.

Роман Солтис, батько потерпілого:

“Я проводив зварювальні роботи на відстані близько 50 метрів від місця інциденту. Почув крик і побіг. Наближаючись, я побачив лежачого сина, всього в крові, який намагався дихати, але не міг. Вся шия була перерізана бляхою. Я намагався якось нахилити, щоб він дихав, намагався зчепити ту шию, але не зміг, кров просто заливала. На підприємстві немає прораба, котрий повинен дивитися за роботою молодих людей”.

На місце трагедії виїжджала слідчо-оперативна група. За цим фактом працівники Теребовлянського слідчого відділу порушили кримінальне провадження відповідно до статті 271 частини 2 Кримінального кодексу України.

Тетяна Семусь, юрист:

“Ця стаття передбачає відповідальність за недотримання роботодавцем правил техніки безпеки на виробництві, що спричинило відповідно до частини 2 тяжкі наслідки. У випадку, про який іде мова, оскільки особа, яка загинула, не є працівником, юридично довести, що людина працювала неофіційно, отримувала, можливо, зарплату в конвертах, однозначних можливостей я не вбачаю. Тому, відповідно, сім’ї розраховувати на компенсацію зі страхового фонду не варто. Можливо, в порядку цивільного позову пробувати стягувати збитки і, звичайно, це вже робота швидше адвоката”.

Рідні загиблого звертаються до посадовців та просять про допомогу в небайдужих людей. Поспілкуватися з родичами загиблого хлопця власник підприємства відмовився. Батьки сподіваються на чесне та об’єктивне розслідування.

Любов Солтис, мати потерпілого:

“Я ще хочу звернутися до генерального прокурора Луценка, до Авакова, до Петра Порошенка, щоб він взяв справу під свій контроль”.

Репортер – Ольга                                                                                                                                              Демчук Камера – Дмитро Лехман                                                                                                                          Монтаж – Богдан Демчук                                                                                                                                    «ТМЦ.ІНФО», 21 червня 2018 року                                                                                                                      Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.