Публікації
15:16
16 Травня
365

На Херсонщині окупанти «обмінюють» протерміновані ліки та продукти на персональні дані місцевих

Публікації

На тимчасово окупованій росією Херсонщині наростає гуманітарна криза. 

Про це повідомляє Уповноважена з прав людини Верховної Ради України Людмила Денісова. За її словами,  у жителів області немає можливості виїхати на підконтрольну Україні територію та майже обмежена можливість пересуватися регіоном.

«Окупанти не пропускають волонтерів з гуманітарною допомогою та грабують гуманітарні вантажі. За повідомленням очільника міста Ігоря Колихаєва, у Херсоні медикаменти закінчаться за два тижні, вже немає розчинів для крапельниць, обмаль ліків від серцево-судинних захворювань, не вистачає кисню. Значна потреба в лікарських засобах існує в усіх районах Херсонщини без винятку», – наголошує Людмила Денісова.

В області залишається близько 500 тисяч осіб. До початку війни було близько мільйона жителів. У перші дні захоплення південного регіону окупанти розграбували велику кількість продовольчих мереж та аптек. Українські товари вивезли до тимчасово окупованої території Криму та росії.

«Як гуманітарку росіяни роздають продукти 5-річної давнини та ліки, в яких сплив термін придатності. При цьому в обмін на них вимагають паспортні дані, списки пенсіонерів, соціальних працівників та просто людей, які проживають у тій чи іншій громаді», – додає Уповноважена.

Автор:
Теги війна