Відео
11:46
20 Червня
1453

На Івано-Франківщині незаконно видобували корисні копалини

Відео

На території Національного природного парку «Дністровський каньйон» із природоохоронної річки Дністер незаконно видобували піщано-гравійну суміш, яка належить до корисних копалин загальнодержавного значення. За словами свідків поліція не могла нічого вдіяти. Місцеві жителі звернулись до громадської організації із питань корупції та моніторингу екології «Скеля».

Андрій Об’єщик, голова ГО «Скеля»

Почули досить ганебний випадок, що є дзвінки в поліції і вони не приїжджають. Ми вирішили приїхати в кінці нересту і побачити чи вони приїдуть. Коли приїхали на місце події, побачили площадку на якій здійснювалась господарська діяльність, куди висипали цей шутер, під’їхавши до води побачили як техніка тікає. Ми зрозуміли, що з села були люди, які стояли і дивились чи хтось чужий не їде. На гарячому, під час видобування були затримані водій КамАЗа, який пробував втекти та водій трактора

На місце події викликали слідчо-оперативну групу для документування кримінального злочину. Місцеві жителі стверджують, що незаконний видобуток піщано-гравійних сумішей вже тривав протягом багатьох років.

Свідок, місцевий житель

Ми помітили вже давно, всі помічали то, але всі мовчать. Це вже роки вони вивозять. Зауваження робили, але у них все схвачено на місцевому рівні. Поки поліція приїжджала вони встигали втекти. Останнім часом поліція дуже часто приїжджала, але ефекту не було ніякого. Зараз не продовжується незаконний видобуток. В місцевих ЗМІ пише, що робоча техніка на штрафмайданчику, а насправді техніка знаходиться в селі, я не знаю чому.

Громадська організація “Скеля” сприяє моніторингу усіх територій, де можливий незаконний видобуток корисних копалин для захисту екології України.

Андрій Об’єщик, голова ГО «Скеля»

Наша громадська організація звернулася до правоохоронних органів, на прикладі Бучацького району з проханням скласти протокол засідання, зафіксувати обговорення щодо ситуації по незаконному видобуванню корисних копалин з Національного парку. Ми домовились, що раз в місяць виїжджатимемо колективно, тобто має бути представник поліції, прокуратури, СБУ, лісгоспу і представник нашого громадського об’єднання об’їжджати усі незаконні кар’єри, де були ймовірні копанки раніше, на моменти виявлення, чи є видобування чи немає. Так званий моніторинг.

Репортер – Ірина Ковальчик
Камера, монтаж -Віталій Цицура
«ТМЦ.ІНФО», 20 червня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.