Публікації
17:42
27 Липня
271

На час воєнного стану заборгованість за «комуналку» примусово не стягуватимуть

Публікації
Нардепи ухвалили закон, який забороняє на період дії воєнного стану примусово стягувати з фізичних осіб заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Телеграмі, закон був прийнятий в цілому 312 голосами, передає Укрінформ.

«Рада заборонила (№7531 ) на період дії воєнного стану примусове виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги. Закон прийнято в цілому – 312», — йдеться в повідомленні.

Зокрема, документ вносить зміни до пункту 10-2 розділу ХІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження», які передбачають, що тимчасово, на період дії воєнного стану на території України забороняють примусове виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Як зазначає Железняк, норма закону розповсюджується на послуги в територіальних громадах, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають чи перебували у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) відповідно до переліку, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, або якщо стягнення за житлово-комунальні послуги здійснюється щодо нерухомого майна, яке є місцем постійного проживання такої фізичної особи і було знищено або пошкоджено внаслідок воєнних (бойових) дій.

Автор: