Публікації
09:45
11 Липня
165

МОЗ розглядає виробництво в Україні кількох COVID-вакцин

Публікації

Україна розглядає можливість локалізації виробництва інактивованої вакцини від COVID-19 – CoronaVac або мРНК-вакцини – на своїй території.

Як передає Укрінформ, про це в інтерв’ю ТСН сказав заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікарі Ігор Кузін.

«Є декілька домовленостей про різні типи вакцини, є зацікавлення з боку іноземних партнерів локалізувати виробництво в Україні. Найближчим часом ми отримаємо інформацію вже про фактичну локалізацію. Найшвидшим варіантом локалізації може бути виробництво інактивованої вакцини, наприклад CoronaVac або мРНК-вакцини, бо технологічно цикл є відносно простим. До кінця цього року ми вже будемо мати шорт-лист структур або фармкомпаній, які готові локалізувати або навіть завершили процес перебудови своїх технологічних ліній», – зазначив Кузін.

Водночас він наголосив, що існує вимога прекваліфікації ВООЗ не лише самого препарату, а й майданчика, на якому він буде вироблятися.

Головний держсанлікар нагадав, що в державному бюджету передбачено 100 млн грн на створення програми, яка дозволить поступово поновити вітчизняне біотехнологічне виробництво. До кінця року планується представити кілька прототипів вітчизняних тест-систем.

Окрім того, за словами Кузіна, тривають перемовини з іншими фармпідприємствами щодо локалізації виробництва вакцини від грипу в Україні.

В той же час, за словами Кузіна, на відновлення власного виробництва вакцин потрібно до 5 років.