Публікації
11:14
11 Липня
146

МОЗ рекомендували робити четверту бустерну дозу окремим категоріям населення

Публікації

Національна технічна група експертів з питань імунізації рекомендувала МОЗ проводити 4 бустерну дозу вакцини проти коронавірусу окремим категоріям населення.

Наразі у міністерстві опрацьовують ці рекомендації і пізніше оприлюднять відповідне рішення. Про це у коментарі Суспільному сказав заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

“Зараз відбулось засідання Національної технічної групи експертів з питань імунізації і вони розглядали у тому числі питання введення бустерної дози для тих людей, які отримали вже базовий курс плюс бустер. Це по суті 4 доза вакцинації. Поки що Національна технічна група експертів рекомендує проводити таку 4 вакцинацію представникам критичної інфраструктури, медичним працівникам і тим, хто має медичні показання до вакцинації”, — сказав Кузін.

Зокрема, мова йде про тих людей, які мають важкі супутні захворювання. Такі як бронхіальна астма, серцево-судинна недостатність або інші захворювання, пояснив чиновник.

“У такому випадку буде рекомендуватися робити четверту дозу, тобто бустерну, і такі рекомендації вже були офіційно надіслані до МОЗу. Вони будуть найближчим часом розглядатися на штабі з вакцинокерованих інфекцій і відповідне рішення вже буде оприлюднено”, — додав Кузін.

За його словами, після четвертої вакцинації можна буде згенеровати новий ковідний сертифікат. Максимальний термін його дії буде 9 місяців.

Нагадаємо, в Україні бустерні щеплення почали робити з 6 січня.

Автор: