Публікації
17:20
13 Березня
639

Місцеві сайти поспішили із датою перекриття Гаївського мосту

Публікації

Впродовж останніх днів деякі місцеві сайти активно поширювали інформацію про те, що у Тернополі на 10 днів повністю перекриють Гаївський міст.

Дана інформація була особливо актуальною для водіїв, адже вказана ділянка дороги є частиною траси міжнародного значення М-19: Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече, а для жителів села Великі Гаї  – чи не єдиною можливістю швидко добратися до обласного центру і назад.

Чи мали автори публікацій підстави  «лякати» великогаївчан та водіїв, з’ясовували наші фактчекери.

МЕСЕДЖ: «Рух на Гаївському мості повністю перекриють з 20 до 30 березня»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТАЦІЯ:

Ми знайшли декілька публікацій у місцевих онлайн-виданнях, де йдеться про те, що рух на Гаївському мості повністю перекриють з 20 до 30 березня.

Усі сайти вказують як першоджерело публікацію на медіа-платформі Файне місто.  Проте, якщо перейти за посиланням, то на екрані з’являється напис «Сторінку, яку ви шукаєте, не знайдено».

У публікаціях також йдеться, що відповідну заяву у прямому ефірі зробив заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський. Проте на сторінці у Фейсбук, де «Файне місто» проводить трансляції та зберігає їх, відповідного відео також немає.

В  той же час на сайті Тернопільської міської ради є наступна інформація: «Днями у соціальних мережах поширилася інформація щодо повного перекриття Гаївського мосту. Офіційно інформуємо, що наразі точна дата перекриття шляхопроводу невідома». Тож перекриття планується, проте не з 20 березня.

Відповідно онлайн-видання, які перекопіювали інформацію, поспішили, не перевіривши її на точність.

 Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.