Публікації
13:05
29 листопадаа
580

Ляшко розповів, яка ситуація з ковідом в Україні та чи є у нас новий штам «Омікрон»

Публікації

В Україні вже третій тиждень триває спад захворюваності на COVID-19. Нового штаму «Омікрон» в нашій країні наразі не зафіксували.

Про це на брифінгу розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«За останній тиждень кількість виявлених випадків захворюваності на COVID-19 зменшилася на 22%, госпіталізацій — на 12%. Показник середньодобової смертності зменшився на 14%. Вже другий тиждень поспіль середньодобова кількість виписок переважає над кількістю госпіталізованих на 25%. За останній тиждень кількість «ковідних» пацієнтів зменшилася на 14%», – описав ситуацію в країні Ляшко.

Згадав міністр і про новий штам «Омікрон», який тиждень тому зафіксували в Африці. За словами Ляшка, в Україні наразі не зафіксували жодного випадку нової мутації коронавірусу.

Читайте також: Що відомо про новий штам коронавірусу «Омікрон» та як йому протистояти: рекомендації ЄС

«Поява нових небезпечних штамів може бути пов’язаною з нерівномірністю розподілу вакцинацій та сумнівів щодо цього. Основна маса нових штамів з’являється в країнах з низьким рівнем доходу та низьким охопленням вакцинації», – пояснив Ляшко.

Наразі ще невідомо, чи викликає Омікрон більш важкий перебіг хвороби.

«Ми фіксувємо зростання кількості госпіталізацій в Південно-Африканській республіці, але це може бути пов’язано зі збільшенням загальної кількості людей, котрі захворіли, а не результатом інфікування Омікроном», – розповів міністр.

Перші випадки нового штаму зафіксували в молоді – студентів університетів. Ця категорія зазвичай значного легше переносить хворобу. Тому судити про те, як перебігає коронавірусна хвороба, спричинена новим штамом, ще рано.

Зараз в Україні використовують ПЛР-системи, що застосвують дві мішені під час виявлення вірусу.

Уряд України ухвалив рішення про виділення 67 млн грн на закупівлю додаткових тест-систем. Усі зразки, де не виявлять штам «Дельта», досліджуватимуть ретельніше.

«В Україні додатковому аналізу підлягають зразки з регіонів, де є сплески захворюваності, або де виявляють хворих на ковід серед тих, хто нещодавно повернулися з-за кордону чи тих, хто мають нетиповий перебіг коронавірусної хвороби. Це дозволяє більш прицільно використовувати наявні лабораторні потужності для виявлення нових штамів», – пояснив Ляшко.