Публікації
13:59
1 листопадаа
777

Ляшко пояснив, що є єдиним протипоказом для вакцинації

Публікації

Вагітність і грудне вигодовування не є протипоказом до вакцинації. Єдиним абсолютним протипоказанням до вакцинації проти COVID-19 є анафілактична реакція на перше щеплення ковід-вакциною, всі інші протипоказання встановлює лікар.

Як передає Укрінформ, про це під час брифінгу розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Єдиним абсолютним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є анафілактична реакція на першу дозу цієї вакцини. У цьому випадку пацієнтові буде рекомендовано щепитися від COVID-19 іншою вакциною за умови її наявності. Якщо у пацієнта є алергія на один із компонентів вакцини від COVID-19, йому також слід щепитися іншою вакциною», – сказав Ляшко.
Міністр наголосив, що протипоказання до вакцинації може встановлювати сімейний або лікуючий лікар, який видає відповідний висновок про тимчасове чи постійне протипоказання.

За потреби лікар може направити пацієнта до профільного спеціаліста, за висновком якого остаточно приймає рішення, чи здійснювати вакцинацію відразу чи відтермінувати її до певного часу.

 

Якщо в пацієнта є протипоказання до щеплення однією з вакцин проти COVID-19, то він має вакцинуватися іншими типами вакцин.

Ляшко також зауважив, що пересторогою до проведення щеплення можуть бути гострі захворювання з температурою вище 38°C.

В такому випадку вакцинацію можна відкласти на термін до 2 тижнів від початку захворювання.

У випадку лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою вакцинація може бути проведена через 90 днів після закінчення терапії.

Також, за словами міністра, вакцинація від COVID-19 може бути проведена через 14 днів після введення вакцини проти інших інфекційних хвороб, за винятком інактивованої вакцини проти грипу, яку можна вводити одночасно з антиковідною вакциною в різні руки.

Окрім цього, він зауважив, що якщо людина перехворіла на COVID-19, це також не є протипоказанням до вакцинації.

«Наразі допускається відтерміновувати вакцинацію не довше як на 3 місяці від часу перебігу COVID-19», – наголосив міністр.

Не є протипоказаннями до ковід-вакцинації і вагітність та грудне вигодовування.

«Навпаки, закликаю кожну родину, у якій є вагітні жінки, свідомо поставитися до небезпеки і вакцинувати вагітну дозволеною вакциною у всьому світі – Пфайзер. Ви врятуєте життя і жінці, і дитині», – наголосив Ляшко.