Публікації
13:05
20 Травня
137

Люди, які виїжджають із рідних міст через обстріли, можуть отримати соцвиплати вже на вокзалі по прибутті

Публікації

Відтепер українці, які виїжджають із зони проведення бойових дій, а також міст у тимчасовій окупації або оточенні, зможуть отримати від держави грошову допомогу безпосередньо під час евакуації у пунктах видачі готівки. Наразі перший такий почав працювати у Львові.

Як повідомляють в Укрзалізниці, невдовзі перелік вокзалів розширять.

«Ця програма покликана допомогти все ж таки евакуюватись тим, хто підставляє життя під загрозу кожного дня, але досі не наважувався виїхати з найгарячіших точок, мовляв “ми нікому не потрібні!” Ми не словами, а справами підтверджуємо, що “потрібні” – люди відразу отримують “живі” підйомні кошти. До того ж ще в потязі подають заявки на розміщення, а по прибутті – на людей чекають представники місцевої влади із транспортом, щоб відразу відвезти на поселення. Від самого початку програми ми бачимо, що піклування держави дає свій результат – тільки за вчора близько 400 людей з-під лінії вогню з Донбасу все ж таки виїхали евакуаційними вагонами Укрзалізниці, а до того останні тижня цей денний показник був у межах 100-150», – описує проєкт керівник пасажирського напрямку Укрзалізниці Олександр Перцовський.

Нагадаємо, що людям, які евакуювалися з районів проведення бойових дій, держава надає одноразову допомогу в розмірі 3000 гривень на кожну дитину чи людину з інвалідністю та 2000 гривень на кожну людину, старшу 18 років.

Відомості про виплату грошової допомоги працівники залізниці формують безпосередньо під час руху евакуаційних потягів, де мають зазначити кількість дітей та дорослих. Ці дані передають працівникам Укрпошти, які до моменту прибуття евакуаційного потяга до вокзалу міста призначення організовують все необхідне, щоб люди одразу після виходу з потяга могли отримати кошти.

Як уточнюють в Укрзалізниці, пасажири п’ятьох евакуаційних потягів до Львова вже отримали виплати на загальну суму 340 тис. грн.

Автор: