Публікації
12:18
14 Лютого
265

Летальність від «Омікрону» втричі нижча, ніж при «Дельті» – Ляшко

Публікації

В Україні ситуація із захворюваністю на ковід помалу починає стабілізуватися. Показники знижуються навіть у тих регіонах, які в минулі тижні фіксували рекордні показники. Наприклад, на Івано-Франківщині.

Про це на брифінгу розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. За його словами, Україна – на 43 місці із 54 країн європейського регіону за кількістю нових випадків ковіду на 100 тисяч населення.

Після місяця зростання кількості захворювань в Україні нарешті почали говорити про стабілізацію ситуації. Вперше за останні тижні кількість виявлених випадків і госпіталізованих припинила зростати і йде на спад.

«За минулий тиждень в країні зареєстрували 235 256 випадків [інфікування ковідом]. Це на 7 600 менше, ніж за тиждень до цього. До лікарень потрапили 24 755 хворих, що на 1 000 менше, ніж за попередній тиждень», – повідомляє міністр.

Віктор Ляшко зауважує: в країні спостерігають стабілізацію ситуації, хоча це відбувається на тиждень раніше, ніж очікувалося.

«В 9 регіонах відбувається зниження захворюваності. Найбільше у Вінницькій – -38%, на Прикарпатті – -37% і цей показник в області знижується вже другий тиждень поспіль, що свідчить про проходження пікового періоду», – зауважує очільник міністерства.

Водночас на 51% зросла кількість нових випадків у Києві.

За попередніми даними, летальність від «Омікрону» знизилася втричі, якщо порівнювати з «Дельтою», та вдвічі нижчою вона є у порівнянні з цим показником у 2020 році.

Наразі в медзакладах України перебуває 30 тисяч хворих на ковід. 30% ліжок, відведених для лікування ковіду, займають пацієнти, яким потрібна киснева терапія.

Загалом в країні для пацієнтів із ковід відвели 72 539 ліжок, з них 90% – із підведеним киснем.

 

 

 

Теги COVID-19