Публікації
14:30
14 Січня
241

Кузін пояснив, чому бустерну дозу роблять мРНК-вакцинами

Публікації

За даними досліджень, ефективність будь-якої вакцини з часом зменшується. Також з’являються нові штами коронавірусу, зокрема “Омікрон”. Бустерна ж доза допомагає поновити ефективність вакцин проти COVID-19, симптоматичного захворювання на COVID-19, госпіталізації та смерті внаслідок цієї хвороби. 

Про це у фейсбуці написав головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Рекомендовано робити “бустер” мРНК-вакцинами, адже, за даними наявних досліджень, вони демонструють найкращі результати незалежно від того, яким вакцинами був зробленим базовий курс, написав Кузін.

“Зокрема, препринт нерецензованого британського дослідження свідчить, що ефективність двох доз вакцини проти варіанту “Омікрон” швидко знижується. Водночас, саме після бустерної дози захист відновлюється”, — пише головний санлікар.

Наразі в Україні бустерну дозу можуть отримати повнолітні, які завершили базовий курс щеплення понад 6 місяців тому. Оптимальний термін введення “бустеру” від 6 до 9 місяців.

“Закликаю не зволікати із отриманням як і базового курсу вакцинації, так і “бустеру”, адже це єдина можливість вберегтись від небезпечних наслідків коронавірусної хвороби.Ц е критично важливо для літніх людей та людей із супутніми хворобами, адже в разі інфікування, базовий курс щеплення допоможе зберегти їхні життя, а бустерна доза допоможе поновити захист”, — наголошує Ігор Кузін.