Публікації
10:00
22 Червня
363

Курорт на Тернопільщині: як і де відпочити задешево?

Публікації

Другий рік поспіль курортний сезон триватиме в умовах пандемії COVID-19. Проте тревел-блогерка Марина Дашкевич запевняє, що це не проблема.

Вона розповіла, як задешево можна відпочити, не виїжджаючи з Тернопільської області.

  • Марино, скільки часу вже подорожуєте Тернопільщиною і як виникла така ідея?

Вісім років тому я переїхала в Тернопіль, а вже шість років активно подорожую по області. З ранніх років мені прищепили любов до Тернопільщини, тому завжди було бажання побачити більше. Моя бабуся проживає біля Скалата, і в дитинстві я часто чула про легенди міста, замку, який там знаходиться. Про Зарваницю взагалі думала, що то казки. Єдине – не вистачало часу, бо завжди знаходились якісь перешкоди для поїздок. Коли переїхала в Тернопіль, перший рік звикала до нового міста, а потім почала моніторити фестивалі, заходи, виставки і відвідувати їх. Згодом зі своїм рюкзаком я почала відкривати для себе Тернопільщину по-новому.

  • Як заощаджувати на подорожах та що необхідно мати кожному туристу?

Тернопільська область не є дуже великою, але цікавою. Багато хто не знає, скільки привабливих місць у ній є. Гори, печери, багато річок та озер і навіть свій півострів. Різноманітні старовинні архітектурні споруди: костели, церкви, паломницькі центри. Третина всіх замків України знаходиться саме на Тернопільщині. Через, так би мовити, компактність Тернопільської області, вибравши один маршрут, можна відвідати одразу декілька локацій. На більшості об’єктів є QR-код. Скануєш і читаєш всю цікаву інформацію про це місце.

Чортківська панорама

Тож спочатку, потрібно зрозуміти куди та  чому їдеш. Важливо правильно вдягнутись і підібрати відповідне взуття. Дощовик – найкращий друг туриста.

До багатьох об’єктів можна дістатись громадським транспортом. Взяти рюкзак, купити квиток на рейсовий автобус – от і вся подорож. Але якщо ви захочете відвідати Урочище Червоне, то потрібно бути готовим йти декілька кілометрів пішки, оскільки транспорт до локації каньйону річки Джурин не їздить. Тоді потрібно брати з собою намет, щоб переночувати, відповідно і більше запасів їжі. Великою кількістю води запасатись не потрібно, якщо знаєте, що поблизу є чисте джерело, адже так буде легше пересуватись.

Взагалі Тернопільська область одна з найдешевших в Україні для відпочинку. За сто гривень можна отримати комплексний обід. Ідеальний варіант їхати машиною з компанією і разом складатись коштами. Тоді можна поїхати куди завгодно. Весело, комфортно і дешево.

  • Яка подорож Вам найбільше запам’яталась і чому?

Кожна поїздка для мене унікальна і чомусь запам’ятовується. За шість років я відвідала чимало локацій і кожного разу відкриваю для себе щось нове, тому важко обрати лише одне місце. Остання подорож була в Скалу-Подільську. Через те, що я отримала нові враження, приємні емоції то вона й мені запам’яталась і я хочу повернутись туди знову. Кожне місце унікальне та особливе своєю історією. Я вважаю, що на тих локаціях де я була навіть два роки тому, має побувати кожен.

  • Які саме локації порадили б неодмінно відвідати жителям Тернопільщини цього літа?

Радила б почати з подорожі до Дністровського каньйону, який багатий своєю мальовничістю і унікальним кліматом, чистим повітрям та навколишніми водоспадами. Там найвища температура у всій області. Можна побачити рідкісні рослини, трави. Можна проплисти Дністром на катамарані і оглянути багато неповторних об’єктів. На цій локації присутні виняткові нашарування скель з різних епох. За легендою так відображається історія світу. Там ще знаходиться база відпочинку «Над Стрипою», де можна добряче перепочити.

Дністровський каньйон

Ще раджу відвідати величезну територію Кременецьких гір. Цікавим об’єктом є відслонення крейди у старому кар’єрі. Найвідомішою локацією є Замкова гора, як вабить туристів.

Варто також побувати на екофермі «Веселі козенята», це прекрасна альтернатива відпочинку за кордоном, при якому можна отримати багато позитивних емоцій біля тварин різних порід.

Можна поїхати в Бучач, Чортків, Бережани, Кременець, Заліщики. Це містечка-музеї, які мають в собі багато виняткових історичних споруд, унікальних локацій. Взагалі вся Тернопільська область цікава сама по собі через те, що присутньо чимало нашарувань історії. До радянської влади була Польща, Австрія, і кожне правління відклало свій відбиток на культурній спадщині Тернопілля.

Про останні цікавинки туризму по нашій області з прикріпленим місцезнаходженням та фото можна знайти на моєму блозі «В пошуку пригод».

  • Як ситуація з COVID-19 повпливала на ваші подорожі?

Я раніше часто відвідувала фестивалі, а через карантин багато подій скасували. Тому такі подієві подорожі відпали взагалі. Хоча цього року, думаю, що відновлю такі поїздки.

Як тільки ввели карантин, я обирала місця де буде менше людей і буде змога вільніше почуватися. Шукала альтернативні варіанти, тільки щоб не засиджуватись дома. Минулої весни, коли всі зачинялись дома, я з компанією поїхала на природу, до берега Дністра, і там влаштували собі маленький відпочинок на свіжому повітрі. І такі, здавалось б, маленькі подорожі приносили шалені емоції, бо ти не в місті закритий, а на природі і водночас почуваєшся безпечно, бо нікого більше немає. Таких об’єктів багато, де можна поїхати відпочити, і нікого окрім вашої компанії не буде, відповідно не будете наражатись на небезпеку.

  • Чи подорожуєте Ви з-за кордон?

Ні, відвідала лише одного разу виставку у Варшаві. Насамперед мені цікаво побачити Україну.

Мої подорожі не обмежуються лише Тернопільщиною, хоча я її дуже люблю. Я відвідувала міжнародні виставки в Києві і Львові. Подорожувала Одеською і Вінницькою областю, була в Кривому Розі, Івано-Франківську, Чернівцях, на Закарпатті.

Марина Дашкевич
  • Якою буде ваша наступна подорож і куди?

Я планую 26-27 червня відвідати місто Червоноград, що знаходиться на Львівщині. Це буде дводенний фестиваль «Горна державності». Програмою передбачені майстер-класи народного мистецтва, конкурси на вправність серед гончарів, лотерея серед відвідувачів заходу, вогняне шоу та випалювання вогняної скульптури. Дійство буде відбуватись на локації Палацу Потоцького, який також багатий своєю таємничою історією.

Авторка: Юлія Пацкаль