Публікації
15:03
27 Травня
377

Кому із військовозобов’язаних чоловіків дозволили виїзд за кордон

Публікації

Кабмін послабив обмеження щодо виїзду за кордон військовозобов’язаних чоловіків, а також змінив терміни їхнього перебування за межами України.

Про це йдеться у постанові уряду № 615 від 20 травня 2022 року, повідомляє Слово і діло.

Виїзд за кордон та тимчасове перебування за межами України дозволили трьом категоріям чоловіків:

– водіям, які перевозять медичні вантажі, вантажі гуманітарної допомоги для потреб ЗСУ та населення України. Також дозволено пропуск далекобійникам на фурах, які мають ліцензії;

– працівникам підприємств залізничного транспорту які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці;

– спортсменам, включеним до складу національних збірних команд України, а також тренерам зі складу збірних, суддям та іншим спеціалістам, які забезпечують супровід та підготовку спортсменів.

У всіх випадках ці категорії чоловіків повинні мати при виїзді за кордон дозвільні документи, що підтверджують мету поїздки.

Терміни перебування за кордоном встановлені наступні: для водіїв та спортсменів – 30 днів, для далекобійників – 45 днів, для залізничників – 6 місяців.

Нагадаємо, на період дії воєнного стану громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років заборонено виїзд за межі країни. Проте є три винятки. Прикордонники пропускають для виїзду за кордон:

– тих, хто має трьох дітей віком до 18 років;

– тих, хто не придатний до військової служби та мають відповідні документи військово-лікарської комісії;

– тих, хто опікується особами з інвалідністю.

Нагадаємо, мобілізацію в Україні оголосили у перший же день повномасштабного вторгнення. Відтак, військовозобов’язані чоловіки, віком 18-60 років, не могли виїжджати за кордон.

Автор: