Публікації
09:33
10 листопадаа
313

Кіпр, Естонія та Хорватія зберегли для українців можливість в’їзду

Публікації

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Кіпр став першою країною, яка зберегла можливість прилітати з України туристам. Наступною країною, що не закриватиме своїх кордонів для українців, стала Естонія. Після них про аналогічне рішення оголосили і в Хорватії. 

Про це повідомляє НВ.

«Гарні новини. Кіпр став першою країною ЄС, яка зберегла можливість в’їзду для українців. Умови: повна вакцинація або негативні тести (До і після прибуття)», — заявив Кулеба.

Кіпр визнає вакцини Johnson&Johnson, AstraZeneca, Pfizer, Moderna, Sputnik, Sinopharm, Sinovac (CoronaVac).

Вранці 10 листопада Кулеба написав, що Естонія також не щакриватиме своїх кордонів для українців.

 

 

 

Згодом аналогічне рішення ухвалили і в Хорватії.

9 листопада стало відомо, що Євросоюз виключив Україну із зеленого списку країн, громадянам яких дозволено туристичні подорожі до країн ЄС.

Питання відкритих кордонів із ЄС регулюється Рекомендаціями Ради ЄС щодо тимчасових обмежень на необов’язкові поїздки. ЄС регулярно оновлює «зелений перелік» і, у разі покращення епідемічної ситуації, приймає рішення про повернення тієї чи іншої країни до такого переліку.

При прийнятті рішень ЄС керується показниками захворюваності та рівнем вакцинації населення від коронавірусу.

Кулеба пояснив, що після виключення України із зеленого списку ЄС тотального закриття кордонів Євросоюзу не буде. Це рекомендація, а фінальні рішення прийматимуть кожна окрема країна ЄС.

Виключення країни із зеленого списку не означає автоматичної зміни правил перетину кордону, проте члени Євросоюзу, як правило, дослухаються до рекомендації Ради ЄС та запроваджують відповідні обмеження на в’їзд.

Теги ЄС