Публікації
09:46
14 Липня
242

Керівництво Франції вважає, що ЄС має відновити зустрічі з президентом Росії

Публікації

Франція та Німеччина, які виступають посередниками у врегулюванні конфлікту на Донбасі, нещодавно запропонували відновити зустрічі Євросоюзу з Росією. Припинили їх 2014-го через окупацію РФ українського Криму, інформує Суспільне.

Посол Франції в Україні вважає, що конфлікт на Донбасі не можна вирішити без залучення Росії, тому потрібно говорити з її представниками.

Це те, що ми робимо з нашими німецькими друзями в Нормандському форматі, тому що саме Франція та Німеччина виступають в ньому посередниками. Нам потрібно бути постійно між Росією та Україною. Паризький саміт 2019 року став чудовою нагодою. Але зрозуміло: імпульсу, якого ми надали цим самітом, зараз вже немає. Тож ми будемо докладати зусиль, будемо невтомно працювати, щоб забезпечити мир на Донбасі. Цей конфлікт повинен закінчитися, і Україна має повернутися у свої міжнародно визнані кордони, — зазначив посол.

Санкційну політику посол Франції в Україні підтримує в її сьогоднішньому вигляді. Вона діє вже більш як 7 років.

Ми досягли певного прогресу на минулому саміті Нормандської четвірки 2019 року. Наприклад, щодо обміну ув’язнених, зниження рівня насильства, навіть якщо це не повне припинення вогню. Українська сторона відкрила два нових пункти пропуску. Я був у Золотому. І ми побачили, що ці пункти перетину працюють тільки з української сторони, але не з іншої, що дуже засмучує. Тож певний прогрес є і він важливий, зокрема щодо обміну ув’язнених. Це гуманітарний вимір. Але нас там немає. Немає політичної домовленості щодо того, як Україна відновить Донбас. Ми повинні й надалі над цим працювати. Ми повинні й надалі працювати над повним припиненням вогню, якого немає. Така ж позиція і в німецьких колег», — запевнив посол.

Теги Донбас