Публікації
09:35
8 Липня
309

Хто не зможе вийти на пенсію в 60 років?

Публікації

Вихід на пенсію в 60 років буде доступним не всім українцям. Частині доведеться працювати до 63, а то й до 65 років.

Про це розповіла глава Мінсоцполітики Марина Лазебна в інтерв’ю «Громадському радіо», передає today.ua.

За її словами, на сьогодні пенсія – індивідуальний продукт, і кожному вона розраховується відповідно до його заробітків і стажу.

З 2000 року ми беремо весь період, кожен рік, місяць і рахуємо індивідуальний коефіцієнт людини. Так розраховується пенсія, – пояснила міністр.

Для громадян, які вийшли на пенсію до 2000 року, враховуються їхні зарплати за той період часу. Там також є свій коефіцієнт. Можливо, що будуть брати в розрахунок і премії, отримані в той період, але це все вирішується в індивідуальному порядку, уточнила Лазебна. Тому, щоб отримати повну картину по своїй пенсії, потрібно звертатись до Пенсійного фонду.

Щоби дізнатися, що там з вашим пенсійним стажем, потрібно зареєструвати особистий кабінет на веб-порталі Пенсійного Фонду. Там відображені роки роботи, починаючи з 2000 року. Природно – тільки ті, коли людина працювала офіційно, і за неї регулярно платилися податки і внески до Пенсійного фонду.

Уже в нинішньому, 2021, році вийти на пенсію в 60 можуть лише громадяни, які мають страховий стаж не менше 28 років. А до 2028 року вимога щодо страхового стажу виросте ще на сім років. Таким чином, із 2028 вийти на пенсію в 60 років зможуть лише громадяни, які до цього віку зможуть накопичити 35 років страхового стажу. Тобто лише ті, хто все своє доросле життя працював офіційно, і жодного року не трудився, в тіні.

Тим же, хто не встигне накопичити до 60 років необхідні 35 страхового стажу, доведеться трудитися і після 60. При цьому тільки до 63 років, а дехто й тільки до 65, вони зуміють заробити право вийти на заслужений відпочинок.

Теги пенсія