Публікації
11:31
29 Січня
191

Госпіталізацій через «Омікрон» — на третину менше, ніж через «Дельту» — Ляшко

Публікації

Штам «Омікрон» швидко поширюється, проте частка госпіталізованих із ним на третину менша, ніж пацієнтів із «Дельтою». 

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«За необхідності госпіталізації, частота якої при «Омікроні» є принаймні на третину меншою, ніж при Дельті, сформована мережа закладів буде готова прийняти пацієнта на одне із майже 70 тисяч вже виділених ліжок з киснем. І окрему увагу ми в цій хвилі приділяємо готовності дитячих лікарень до госпіталізації хворих на COVID-19. Через здатність нового штаму «Омікрон» до швидкого поширення відповідно зростає і частка захворілих серед найбільш активного населення – молоді та дітей, які велику частину свого буденного життя проводять у великих колективах чи в колі друзів», — сказав Ляшко.

Він додав, що, за даними наукових досліджень, «Омікрон» більш активно розмножується у верхніх дихальних шляхах, і це є однією з причин більш стрімкого поширення вірусу.

«Оскільки, якщо більша кількість вірусу концентрується в носоглотці, йому звідти легше потрапити в аерозолі та крапельки, що розлітаються при диханні чи чханні інфікованої людини. Ось чому важливо носити маску, яка прикриває ніс і рот», – наголосив міністр.