Публікації
12:26
4 Лютого
423

Головний санлікар пояснив, за яких умов обов’язково треба зробити тест на ковід

Публікації

Чи після позитивного експрестесту на COVID-19 варто робити ще й ПЛР та скільки часу тепер триває самоізоляція, розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Далі його пряма мова.

При яких симптомах вірусного захворювання варто робити тест на COVID-19?

При будь-яких. Тобто, кашель, нежить, біль у горлі, температура, – це вже підстави для того, щоб зробити тест на коронавірус. Направлення на безоплатне тестування можна отримати у вашого сімейного лікаря.

Чи треба підтверджувати результат експрестесту методом ПЛР?

Для встановлення діагнозу COVID-19 достатньо і результату експрестесту на антиген. Проте йдеться лише про ті випадки, коли у людини вже є симптоми вірусного захворювання чи коронавірус.

Інакше кажучи, якщо у людини є симптоми ГРВІ, а результат експрестестування виявився позитивним, то підтверджувати його ПЛР-тестом не потрібно.

Якщо у людини є симптоми вірусного захворювання, а результат експрестесту на антиген виявився негативним, то такий пацієнт може додатково зробити ПЛР-тест.

Скільки має тривати самоізоляція?

У людини із підтвердженим COVID-19 самоізоляція має тривати щонайменше 10 днів. Якщо з 10-го дня після появи симптомів протягом трьох днів вони відсутні, то самоізоляцію можна завершувати.

Разом з тим, якщо пацієнт не має симптомів хвороби, а результат тестування виявився позитивним, то самоізоляцію варто завершувати із дотриманням тієї ж норми.

 

Тест на COVID-19 варто робити при будь-яких симптомах вірусного захворювання.

 

Проте, якщо вирішили раніше зробити ПЛР-тест і отримали негативний результат, то самоізоляцію можна завершувати.

Але варто пам’ятати, що таке тестування не можна проводити раніше, ніж через 10 днів від дати проведення першого тесту.

Після завершення терміну самоізоляції додатково робити тест на COVID-19 не потрібно. Але лише за умови, що всі терміни самоізоляції були дотримані (тобто, ви не контактували з іншими людьми і не могли заразитися наново – авт.).