Правду кажучи
17:13
7 Грудня
465

Глава комітету ВР зманіпулював, порівнюючи економічні показники

Правду кажучи

Глава комітету Верховної Ради України з питань фінансів і податкової політики Данило Гетманцев на своїй сторінці у Facebook опублікував порівняльну таблицю з економічними показниками в Україні за останні роки. Чи нема у порівняннях посадовця маніпуляцій, перевіряли наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Таблиця, що її опублікував Гетманцев, містить такі дані: мінімальну та середню зарплати, мінімальну та середню пенсії, прожитковий мінімум для працездатних осіб, золотовалютні резерви і курс долара.

Показники 2021-го року посадовець чомусь порівнює з 2018-м, а тому маніпулює, адже не пояснює, чому взяв саме цей рік. Можемо лише здогадуватися, що Гетманцев порівнює фінансові показники нинішньої та попередньої влади.

Також Гетманцев применшив дані щодо мінімальної заробітної плати у 2018 році, бо тоді вона становила 3 723, а не 3 200 гривень. Так само як і прожитковий мінімум для працездатних осіб на кінець 2018-го становив 1 921 гривню, а не 1 760.

Окрім того, було б коректно порівнювати не абсолютні значення, а дані з урахуванням інфляції, бо ж за останні три роки зросли не лише рівні зарплат і пенсій, а й ціни на продукти харчування та комунальні послуги.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.