Чи справді тернополяни платять найменше в Україні за проїзд у громадському транспорті

У Тернополі, порівняно з іншими обласними центрами  України, діють нижчі тарифи на проїзд. Про це йдеться у публікації на одному з місцевих сайтів.  Зокрема, у тексті наголошується, що, не зважаючи на складні економічні умови та пандемію коронавірусу, місцевій владі Тернополя вдалося утриматися від підвищення тарифів. У той час як фактично всі українські міста в кінці весни чи влітку цього року значно підвищили тарифи на проїзд. Чи правда це, перевіряли фактчекери.

ВЕРДИКТ: ПРАВДА, МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Тарифи на проїзд у громадському транспорті Тернополя востаннє підвищували у листопаді 2018 року. Відтак  вартість проїзду у тролейбусах становить 5 гривень для мешканців, які скористаються персоніфікованою «Карткою тернополянина» , і  6 гривень – при наявності не персоніфікованого електронного проїзного квитка та  при готівковому розрахунку. У маршрутках – 6 та 7 гривень відповідно.

У Тернополі й справді відмовилися від підвищення тарифу на проїзд попри економічні втрати через пандемію коронавірусу.  Проте якщо порівнювати з вартістю  перевезення пасажирів у громадському транспорті в сусідніх обласних центрах, то у Тернополі ціна  справді одна із найнижчих, але не найменша. Менше сплачують за проїзний квиток , приміром,  у Луцьку та Чернівцях. Окрім того,  у згаданих містах також не підвищували вартість проїзду у громадському транспорті  в період  пандемії.

Тарифи на проїзд у Тернополі та сусідніх обласних центрах

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: