У тернопільських школярів будуть подвійні зимові канікули?

Днями декілька онлайн-видань поширили інформацію про те, що в Україні у цьому навчальному році зимові канікули будуть подвійними. Мовляв, таку рекомендацію надало Міністерство освіти і науки.  Тема є актуальною для кожного школяра та їх батьків, тому перевіряємо, чи правдивою є інформація, опублікована на сайтах.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК, НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Українські сайти пишуть, що цьогоріч школярі матимуть подвійні зимові канікули. Дану новину розтиражували десятки видань.

Деякі з них посилаються на джерела в Міністерстві науки та освіти України, які не називають і не уточнюють, дехто – на сайт МОН чи взагалі офіційні листи Кабінету міністрів. Проте жодних активних гіперпосилань у публікаціях нема.

Сайти пишуть, що рішення про подвійні канікули прийняли у зв’язку із загостренням епідеміологічної ситуації в країні. І що нібито перші зимові канікули триватимуть з 28 грудня до 10 січня, а другі – з 15 до 21 лютого.

У ході перевірки інформації відповідних рекомендацій на сайті Міносвіти, а також на урядовому онлайн-порталі наші фактечкери не знайшли.

Про те, що дана інформація є фейковою, ввечері 4 листопада повідомило й Міністерство освіти і науки.Відповідне заява оприлюднена на сайті освітнього відомства.

«Інформація в ЗМІ щодо встановлення у 2020/2021 н.р. зимових канікул в період із 28 грудня 2020 року до 10 січня 2021 року та з 15 до 21 лютого 2021 року є недостовірною», – наголосили у Міносвіти.

Також у відомстві повідомили, що МОН не надавало жодних офіційних листів-рекомендацій щодо цього питання.

«Керівники закладів освіти мають право самостійно організовувати освітній процес та визначати дати канікул. А в період карантину через COVID-19 в Україні для безпеки учнів та працівників шкіл канікулярний період може бути скоригований відповідно до епідеміологічної ситуації», – зазначили у Міністерстві освіти і науки.

Висновки:

  • Інформація про подвійні зимові канікули у всіх школах України є недостовірною.
  • Міносвіти не надавало ніяких рекомендацій навчальним закладам з приводу зимових канікул.
  • Сайти поширили фейкову інформацію на фоні пандемії коронавірусу та не стальбільної ситуації в країні, чим лише наростили відвідування своїх видань, проте ввели в оману школярів та батьків.

Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: