«Обіцяли дешевий газ, а він подорожчав» | МАНІПУЛЯЦІЯ мера Тернополя

Міський голова Тернополя Сергій Надал опублікував на своїй сторінці у Фейсбук відеозвернення до Уряду України, в якому закликає знизити ціну на газ для населення. Мер також заявляє, що замість обіцяного дешевого газу, останній навпаки зростає у ціні. Чи так це, перевіряли фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ПЕРЕВІРКА:

«Нам обіцяли, що газ буде дешевший, а насправді він ще більше подорожчав», – каже Сергій Надал у відеозверненні до Кабінету Міністрів України. Тема актуальна , адже попереду – новий опалювальний сезон.

Та чи дійсно Уряд обіцяв, що ціна на газ для населення стане нижчою? Сергій Надал маніпулює, адже не називає цифр, а також не уточнює, який саме Кабмін обіцяв дешевий газ, і хто саме з міністрів це обіцяв, тож візьмемо до уваги останній уряд, який призначила Верховна Рада України ІХ скликання 4 березня 2020 року.

З того часу до вересня 2020 року ми не знайшли жодного повідомлення на Урядовому порталі чи у публікаціях в медіа, де б міністри обіцяли, що газ подешевшає. Проте є новина про те, що оптову ціну газу для населення на березень знижено на 14%.

Зі «свіжої» інформації – заява прем’єр-міністра Дениса Шмигаля в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу «Україна 24», де він говорить, що у наступному опалювальному сезоні комунальні платежі можуть зменшитися через зниження цін на газ.

Але давайте ще порівняємо ціни на газ, наприклад, від початку року і з’ясуємо, зросли вони чи ні саме у Тернополі.

Читайте також: Рух транспорту на Гаївському мості відновлять до вересня |ПРАВДА про виконану обіцянку тернопільського мера

Постачальником послуг у місті Тернополі є ПАТ «Тернопільміськгаз», і якщо порівняти тарифи станом на 1 січня та станом на 1 вересня, включаючи вартість доставки «блакитного палива», то на початок року вона становила 6, 30  грн/м³., а на початок вересня – 5, 80 грн/м³.

Тобто вартість природного газу для населення зменшилася, а не зросла.

Висновок: міський голова Тернополя Сергій Надал маніпулює тарифами на газопостачання, адже не вказує конкретних цифр. При цьому він вводить оману тернополян, заявляючи про ріст тарифів на газ, які насправді знизилися, а не зросли, принаймні від початку року.

Матеріал підготовлено Тернопільським медіа-центром в рамках проекту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах» за підтримки фактчек-проекту «БезБрехні».

 

Теги: