Публікації
15:11
6 Січня
258

Епіфаній розповів, коли ПЦУ може перейти на святкування Різдва 25 грудня

Публікації

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній припускає, що церковна календарна реформа може бути проведена через десять років.

Про це він сказав в інтерв’ю DW, коментуючи ситуацію з різними датами святкування Різдва, передає Укрінформ.

Предстоятель Православної церкви України наголосив, що всі православні святкують Різдво 25 грудня, лише за різними календарями.

«Усі святкують 25 грудня. Якщо з часом наше суспільство буде готове до цього, то церква перейде на новоюліанський календар і будемо святкувати 25 грудня, а не 7 січня. Ми не проти цього, але ми як церква не можемо допустити чергового розділення. В Україні і так багато розділень зараз. У майбутньому, якщо ми вестимемо просвітницьку роботу, то, я так прогнозую, через 10 років проведемо календарну реформу», – сказав предстоятель Православної церкви України.

Читайте також: Поки українці не святкують Різдво 25 грудня, піст на Новий рік можуть послабити – Епіфаній

За його словами, протягом останніх трьох-чотирьох років спостерігається певна динаміка «щодо тих, хто цього бажає», але вона ще дуже слабка. Коли ж більшість буде готова до цього, церква ухвалить таке рішення, наголосив митрополит Епіфаній.

Як повідомлялося, 7 січня православні церкви, а також УКГЦ святкуватимуть Різдво Христове за юліанським календарем. Римо-католицька церква і більшість протестантських церков, а також більшість православних церков світу святкують Різдво 25 грудня.