Публікації
11:01
17 Грудня
457

Електронні сигарети прирівняли до звичайних: що зміниться

Публікації

Пристрої для нагрівання тютюну та електронні сигарети прирівняли до звичайних. Відтепер їх не можна буде курити в громадських приміщеннях.

Верховна Рада на своєму засіданні 16 грудня в цілому ухвалила антитютюновий законопроєкт №4358. Він, зокрема, має врегулювати пристрої для куріння, урівнявши їх зі звичайними сигаретами.

Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина, пише Громадське.

«За» проголосували 317 депутатів. Законопроєкт прирівнює пристрої для нагрівання тютюну та електронні сигарети до звичайних. Відтепер їх не можна буде курити в громадських приміщеннях.

Також законопроєкт забороняє продавати електронні пристрої для куріння людям до 18 року, рекламувати, спонсорувати чи стимулювати їх продаж.

Крім того, попередження про наслідки куріння тепер має бути комбінованим, тобто містити картинку й текст, і займати 65% від розміру пачки, а не 50%, як було раніше. Також 30% пачки тепер займатиме попередження на пакуваннях електронних сигарет і рідин для них.

Законопроєкт також забороняє продаж ароматизованих смакових (фруктові, цукерки, ментол та ін.) тютюнових виробів та електронних сигарет, рідин і заправних контейнерів.

У пояснювальній записці йдеться, що такі вироби приваблюють дітей та молодь до початку куріння, створюючи хибне враження про наслідки вживання тютюнових виробів.

Як уточнили в Міністерстві охорони здоров’я, закон набирає чинності через 18 місяців від дня його опублікування.