Публікації
13:22
19 Жовтня
2741

Є протипокази до вакцинації – потрібен ПЛР-тест: як українцям їздити поїздами з 21 жовтня

Публікації

Неповнолітніх пасажирів обмеження у залізничних перевезеннях не стосуватимуться, а от  правила посадки пасажирів у Інтерсіті, де документи до цього перевіряли вже у вагонах, зміняться – як все працюватиме з 21 жовтня, розповіли в офіційному телеграм-каналі Укрзалізниці.

Українцям продовжують пояснювати, як працюватимуть нові карантинні обмеження з 21 жовтня, коли міжрегіональні перевезення стануть доступними лише вакцинованим або тим, хто матиме негативний результат тестування, зроблений не раніше, ніж за 72 години.

Хто буде контролювати автентичність сертифікатів/тестів?

Функції контролю покладені на МВС. У провідників будуть зразки, за якими вони будуть звіряти надані пасажирами документи. У разі недотримання пасажирами правил перевезення поїзна бригада зобов’язана повідомити правоохоронні органи.

Чи стосуються нові правила пасажирів віком до 18 років?

Ні. Для пасажирів віком до 18 років нічого не зміниться: крім проїзного документа та документа, що підтверджує особу, інших документів не вимагається.

Що робити пасажиру, який має протипоказання до вакцинації?

Робити ПЛР-тест або експрес-тест. Для посадки у поїзд пасажиру необхідно мати негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, чинні 72 години (на момент посадки у поїзд).

Чи можна використовувати інформацію про проведення вакцинації у HELSI.me для посадки у поїзд?

Ні. Сертифікат про вакцинацію може бути або паперовий, або згенерований у застосунку «Дія».

Чи можна для посадки використовувати сертифікат про вакцинацію іноземною мовою?

Так. Для посадки у поїзд пасажир може показати провіднику міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат або іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях. Сертифікат можна демонструвати мовою оригіналу.

Як саме буде відбуватись перевірка документів при посадці на швидкісні поїзди “Інтерсіті+”?

Перевірка наявності документів згідно з посиленими правилами перевезень у регіонах зі значним поширенням COVID-19 буде відбуватися стюардами при посадці на швидкісні поїзди “Інтерсіті+”.

Йдеться про перевезення у далекому сполученні — які поїзди маються на увазі?

Денні, нічні та швидкісні поїзди УЗ. Тобто на всіх цих поїздах будуть діяти нові правила безпечних перевезень, затверджені КМУ.

Чи потрібен сертифікат чи негативний тест, якщо пасажир робить посадку на поїзд далекого сполучення і виходить в межах однієї області?

Так, потрібен. Обмеження не стосуються приміського сполучення.

Чи можна використовувати друковану електронну версію результату тесту для посадки?

Можна. Для посадки на поїзд пасажир може використовувати як електронний ПЛР-тест, так і роздруковану версію.

Проходження експрес-тесту на вокзалах буде безкоштовним?

Ні.

Раніше в Укрзалізниці запропонували робити тестування на коронавірус на вокзалах.