Правду кажучи
09:54
20 Жовтня

Дитсадок для президента. Дошкільний заклад під Тернополем, який урочисто відкрив Зеленський, не працює | ПРАВДА

Правду кажучи

Депутат Тернопільської обласної ради Володимир Бобко (ВО «Свобода») на своїй сторінці у Фейсбук написав, що у селі Біла, яке розташоване поблизу Тернополя,  не працює дитячий садочок. 

Депутат зауважує, що це дошкільний заклад, який було збудовано за майже 48 мільйонів гривень в рамках програми президента «Велике будівництво» і у відкритті якого брав участь Володимир Зеленський в рамках робочого візиту на Тернопільщину у вересні цього року. Чи справді садочок не працює і чому, з’ясовували фактчекери.

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ПЕРЕВІРКА:

18 вересня президент України Володимир Зеленський із робочим візитом відвідав Тернопільську область. Під час перебування на Тернопільщині він оглянув об’єкти «Великого будівництва», в тому числі новий дитячий садок у с.Біла, про що повідомляли місцеві ЗМІ та Офіс Президента.

Відзначимо, у селі Біла, яке є центром Білецької ОТГ, досі не функціонувало жодного дошкільного навчального закладу, тож відкриття дитсадка на 120 місць чекали з нетерпінням, адже необхідність у ньому була.

При цьому місцеві сайти, які також порушували проблему не функціонування закладу, пишуть, що дитсадок не можуть відкрити через затримку у підключенні будівлі до водопостачання. Про цю ж проблему під постом депутата у Фейсбук пишуть місцеві жителі.

Щоб перевірити інформацію про те, чому дошкільний заклад не працює, наша редакція направила запити у Білецьку ОТГ та Тернопільську ОДА.

У відповіді на обидва документи нам повідомили, що дитячий садочок у селі Біла й справді наразі не функціонує.

Виявляється, дитсадок має сертифікат про завершення будівництва та готовий до експлуатації, проте причиною простою вказують те, що об’єкт досі не передано на баланс Білецької сільської ради. У ОДА пишуть, що заклад запрацює після завершення усіх юридичних процедур.

ВИСНОВКИ:

  • дитячий садочок у селі Біла, на урочистому відкритті якого побував Володимир Зеленський, не працює. ЗМІ називають причиною відсутнє підключення будівлі до водопостачання, Білецька ОТГ і Тернопільська ОДА – те, що об’єкт досі не передано на баланс сільради. У облдержадміністрації запевняють, що заклад запрацює, коли завершать процедуру передачі.

Матеріал підготовлено Тернопільським медіа-центром в рамках проекту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах» за підтримки фактчек-проекту «БезБрехні».