Гендер
15:31
27 Січня
271

Друга петиція щодо ратифікації Стамбульської конвенції в Україні набрала 25 тисяч голосів

Гендер

Друга петиція щодо ратифікації Стамбульської конвенції, оприлюднена на сайті президента України, набрала необхідні для розгляду очільником держави 25 тисяч голосів.

Відповідна інформація міститься на сайті ОП, передає Zmina.

Відтоді, як перша петиція щодо ратифікації документа набрала необхідну кількість голосів, пройшло 1,5 року, але відповідний законопроєкт досі не внесли на розгляд Верховної Ради.

Ініціатором другої петиції стала громадська ініціатива «Марш жінок». Кампанію з набрання необхідної кількості голосів підтримала коаліція «За Стамбульську конвенцію», куди, зокрема, входить Центр прав людини ZMINA та понад 30 громадських організацій.

За законом Володимир Зеленський має надати відповідь на петицію не пізніше ніж через три місяці.

Ще 2011 року Україна взяла участь у підготовці Стамбульської конвенції як членкиня Ради Європи. Лише 2016-го сталася перша спроба ратифікувати документ, яка закінчилася провалом.

У травні 2020-го петиція про ратифікацію конвенції на сайті президента України набрала понад 25 тисяч голосів. У відповіді на неї Зеленський підтримав необхідність ратифікації документа.

Очільник країни обіцяв внести до парламенту відповідний законопроєкт про ратифікацію, однак наголошував, що зробити це зможе після того, як Міністерство закордонних справ подасть відповідну пропозицію.

Проти ратифікації документа в Україні виступають так звані поборники традиційних цінностей та Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій (ВРЦіРО). Вони неодноразово зверталися до представників влади з офіційними заявами про те, що поняття «гендер» загрожує українській сім’ї, попри думки експертів з цього приводу.

У грудні 2021 року пресслужба Офісу президента України повідомила про те, що завершується підготовка до подання на розгляд нардепів законопроєкту «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами» (Стамбульська конвенція).

Це сталося у відповідь на акцію активістів «Відчинимо правду про насильство», яка відбулася 30 листопада.