Публікації
11:16
23 листопадаа
705

До Нового року підйому захворюваності на Тернопільщині не буде – епідеміолог

Публікації

На Тернопільщині продовжують опускатися показники захворюваності. До Нового року нового сплеску вже не очікують.

Про це розповів заступник генерального директора з досліджень біологічних факторів, лікар-епідеміолог Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України Володимир Паничев.

«Із дев’яти померлих за минулу добу, 22 листопада, семеро – віком понад 60 років. Двоє померлих – чоловік та жінка – віком 46 та 45 років. Ці люди з супутніми патологіями і всі вони нещеплені», 0 коментує ситуацію Володимир Паничев.

За його словами пік підйому захворюваності ми пройшли ще на 42 тижні (18-25 жовтня – авт.).

«Впродовж 43-46-го тижнів ми мали постійну тенденцію до зниження захворюваності. А починаючи з 44-го тижня були високі темпи зниження. Потижнево середньоденна кількість хворих зменшувалася на 100. Ця тенденція буде продовжуватися, хоча темпи зниження захворюваності дещо впадуть. Але ми впевнені, що до Нового року підйому захворюваності вже не буде», – каже Володимир Паничев.

Тим часом в області продовжують активно вакцинувати населення від ковіду. Середньодобове число вакцинованих перевищує 6 тисяч.

За словами Паничева, 21,9% всього населення області вже вакциновані двома дозами. Якщо ж рахувати всіх, і тих, хто має одну дозу, і тих, хто має обидві, імунізованих із загальної кількості населення Тернопільщини – вже понад 51%, а до кінця доби 23 листопада очікують всі 52%.

«Така кількість вакцинованих разом із певною кількістю пацієнтів, котрі перехворіли, впливає на колективний імунітет. Тож перебіг епідемії надалі має бути слабшим, ніж ми пережили раніше», – пояснив епідеміолог.

Нагадаємо, Тернопільщина перебуває в «жовтій» карантинній зоні вже третій тиждень.