Публікації
09:50
3 листопадаа
1380

До двох років в’язниці: в Україні хочуть посилити відповідальність за підроблені ковід-сертифікати

Публікації

Верховна рада ухвалила за основу законопроєкт щодо посилення відповідальністі за підробку COVID-документів.

Про це у фейсбуці написав голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат Михайло Радуцький.

«Документ передбачає встановлення наступної відповідальності:
– для людей, які свідомо використовували фальсифіковані документи про щеплення (штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн або обмеження волі до двох років);
– для медичних працівників за внесення неправдивих відомостей до медичної документації (штраф від 34 тис. грн до 68 тис. грн або обмеження волі до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади);
– за виготовлення фальшивих документів про вакцинацію (штраф від 85 тис. грн до 170 тис. грн або позбавлення волі до 3 років)», – пише Радуцький.

Як повідомляє Укрінформ, Нацполіція відкрила понад 1 тис. проваджень стосовно підробки документів про COVID-вакцинацію, 120 актів по 400 правопорушенням направлено до суду. До 80 правопорушень причетні медичні працівники. Про це під час брифінгу сказала заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.

«На сьогодні лише Національною поліцією відкрито 1065 кримінальних проваджень, з них у 50% випадків особи отримали повідомлення про підозру. Також 120 актів направлено до суду, по 400 правопорушення. Прикро, але варто зазначити, що з цих кримінальних проваджень є 80 правопорушень, до яких причетні, в тому числі, і медпрацівники», – сказала Карчевич.