Публікації
10:33
30 Квітня
140

Для винесення перших вироків щодо злочинів росії потрібно 1-2 роки — міністр юстиції

Публікації

Міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що Україна має вже достатньо доказів воєнних злочинів росії. Проте перші вироки оголосять, ймовірно, щонайменше через 1 – 2 роки.

Його слова цитує Суспільне.

«Безумовно, повноцінний запуск цих механізмів і перші вироки — це займе щонайменше рік-півтора-два. Тому що природно завжди міжнародні юрисдикції були повільними, і це ще дуже швидкі терміни для міжнародних судів як правило — це шість-вісім років і далі», — поснив він.

За словами міністра, Україна має достатньо доказів воєнних злочинів російських військ, злочину агресії, а за певних обставин також можна констатувати наявність злочину геноциду.

При цьому виносити вироки російським військовим та керівництву росії можуть як українські національні суди, так і міжнародні інстанції.

«Якщо український суд виноситиме вирок, інструментом пошуку таких людей буде в тому числі Інтерпол. Якщо це вироки, які виноситимуться МКС, то тут взагалі ще цікавіша історія, тому що його юрисдикцію підтримує більшість країн світу. І більшість країн світу не зважатиме навіть на дипломатичний захист, наприклад, Володимира Путіна чи його оточення, якщо вони потраплять на територію країни, яка визнає юрисдикцію МКС», — зауважив міністр.

Теги війна