Публікації
12:57
14 Червня
857

Дітям спеціальної загальноосвітньої школи розповіли про права дітей

Публікації

В Тернополі на вул. Академіка Сахарова, 4 знаходиться спеціальна загальноосвітня школа. В ній проводиться навчання дітей з вадами розумового розвитку. На даний час в школі тривають літні канікули, але зараз в школі протягом трьох тижнів діє пришкільний літній табір.

Тетяна Панасюк працює соціальним педагогом в цій Тернопільській спеціальній загальноосвітній школі. Вона розповіла, що зараз в таборі є біля 10 дітей. Це є табір на півдня – з 9 до 13 год. Вранці в дітей зарядка. Далі діти проводять час в різних гуртках – сухий басейн з кульками, піскотерапія і нше.

Невдовзі після Міжнародного дня захисту дітей Олександра Гриньків провела тут освітню акцію – розповіла про те, які  в дітей є права і як їх слід захищати. Олександра Гриньків є керівником ГО «Інформаційно-правовий центр «Права людини», а також тренером Національної тренерської мережі (НТМ) ГО «Ла Страда – Україна».  Спільно з ГО «Ла Страда – Україна» проводять різноманітні акції, тренінги. Теми – все, що стосується прав захисту жінок, дітей. Всі заходи, каже Олександра Гриньків, проводяться здебільшого у навчальних закладах. Зокрема, проводять їх в закладах інтернатного типу. От і цього разу в спеціальній загально-освітній школі провели один з таких планових заходів. В цій школі вона вже не вперше. Також цю школу інколи відвідує молодь зі Студентської ініціативи Тернополя (СІТ) «Наші права» – Денис Луковицький та Ірина Марціясь. СІТ «Наші права» є проектом громадської організації «Інформаційно-правовий центр «Права людини».

«На цих заходах ми спілкуємось з дітьми, розповідаємо їм про їхні права, про те, як їм захищати свої права. Також завжди нагадуємо, що існує національна гаряча лінія, куди діти і дорослі можуть звертатись. За телефоном є можливість отримати юридичну, психологічну консультацію або просто поспілкуватись. Номер гарячої лінії 116 111. Сьогодні всім дітям ми даруємо наклейки, де вказано цей номер телефону, за яким надають безкоштовні консультації. З дітьми ми завжди робимо тестовий дзвінок і цього разу також, – наголошує Олександра Гриньків. – Попередні рази наші заходи стосувались безпечного інтернету, дитячого булінгу, протидії торгівлі людьми, були також зустрічі до Дня прав людини – 10 грудня. Такі заходи ми проводимо майже щомісяця».

Цього разу до акції приєднались працівники Тернопільської обласної бібліотеки для дітей – працівник бібліотеки оділа костюм кота і перетворилась на «Котофея Друкарського». Таким чином, дітям в ігровій формі легше було засвоїти матеріал.

Працівники школи, а також батьки дітей завжди дуже раді, коли проводяться заходи подібні до цього, коли приходять гості, наприклад, з патрульної поліції або з організацій захисту прав дітей тощо. Це є корисно і цікаво не лише для дітей, а також для їхніх батьків і для працівників цієї спеціальної школи.

Репортер Галина Жук

Фото автора