Публікації
11:47
1 Червня
425

Денісова не передавала слідчим дані щодо зґвалтувань, про які писала у соцмережах

Публікації

Звільнена парламентом Омбудсман Людмила Денісова не передавала до Офісу генерального прокурора матеріали щодо зґвалтувань, про які вона інформувала в соціальних мережах. Натомість ексомбудсман надсилала листи.

Про це виданню «Бабель» повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова, пише ZMINA.

Відколи медіа почали повідомляти про перші факти вчинення сексуального насильства окупантами над українцями, Денісова публікувала в соцмережах емоційні дописи про зґвалтування, де зазначала не тільки вік потерпілих, але й розповідала «шокуючі деталі». Наприклад «росіяни ґвалтували чайною ложкою», «по двоє ґвалтували малюків орально та анально» та «дев’ятимісячну донечку зґвалтували свічкою».

Така риторика обурила медійниць, які звернулися до ексомбудсмана з відкритим листом, у якому серед іншого вимагали оприлюднювати тільки доказову інформацію, а також повідомляти, які матеріали передано до прокуратури.

За словами генпрокурорки Ірини Венедіктової, Денісова не передавала матеріали щодо зґвалтувань, про які вона інформувала в соціальних мережах до системи правосуддя.

«Пані Денісова матеріали не передає. Вона звертається до нас з листами про такі-то і такі-то конвенції, будь ласка, вивчайте такі конвенції. Вона присилає нам листи, але не матеріали. Це різні речі. Ми, звичайно, беремо її інформацію до відома», — відповіла Венедіктова.

Вона додала, що Денісова не змогла сказати, скільки саме проваджень щодо сексуального насильства нині зареєстровано, але уточнила, що ті злочини, які були скоєні в умовах війни, розглядаються як воєнні та не мають строків давності.

Щодо складності розслідування таких злочинів в умовах війни Венедіктова зазначила: «Коли неможлива медична експертиза, ми можемо провести інші експертизи, які теж свідчать про злочин. Це може бути психіатрична експертиза та показання свідків».

Автор: