Публікації
12:09
30 Травня
115

COVID не зник: в Україні щотижня фіксують 20-30 смертей від ускладнень

Публікації

В Україні щотижня реєструють в середньому 20-30 смертельних випадків внаслідок ускладнень, що їх викликає ковід.

Про це в інтерв’ю Суспільному розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін.

«Це набагато менше, ніж було під час пікових навантажень і хвиль ковіду. В Україні продовжується молекулярний епідеміологічний нагляд. Це означає, що ми з кожної території, області, беремо зразки ковіду, і розшифровуємо геном, дивимося, які штами циркулюють в Україні. Так ось, в країні продовжує циркулювати Омікрон. Він викликає набагато легші випадки, які маскуються під звичайні ГРВІ, проходять за 3-4 дні, і найчастіше не призводять до важкого перебігу», – описує ситуацію в країні Ігор Кузін.

За його словами, у Китаї та деяких інших країнах з’являються нові штами й мутації. В Україні їх поки що немає. Однак, коли українці, які виїхали через війну за кордон, повертатимуться, найімовірніше, з собою привезуть у нові штами, що циркулюють в тих країнах.

«Коронавірусна хвороба у світі змінює свою картину. Вона переміщується в групу епідемічних захворювань, з якими ми кожного року стикаємося під час сезонної хвилі грипу або інших гострих респіраторних вірусних інфекцій», – каже головний санлікар.

Що ж до попередніх планів, відповідно до яких, у країні мали вакцинувати до кінця 2022 року 70% населення, то це вже навряд чи реально.

«Зараз у нас провакциновано близько 16 млн українців — 42%. Але ми розуміємо, що 6-7 млн виїхали за межі країни. Частина перебуває на території, де ведуться бойові дії. Там неможливо розгорнути навіть елементарні базові послуги з вакцинації або профілактики. Десь 60-65% точок, які раніше працювали над вакцинацією, припинили роботу», – продовжує розповідати Ігор Кузін та зауважує: вакцинувати людей на тимчасово окупованих територіях можливості майже немає. Навіть якщо заклад охорони здоров‘я продовжує роботу, у Міністерстві охорони здоров’я України не можуть його контролювати або бачити, що з ним відбувається.

Автор: