Публікації
09:56
23 Червня
1142

Чи розпочнеться навчання раніше і скільки учнів може бути у класі — пояснення МОН

Публікації

На час воєнного стану Верховна Рада дозволила змінювати тривалість навчального року, дати його початку й закінчення, а також граничної верхньої межі кількості учнів у класі. Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет зазначив, що МОН все ж таки планує розпочинати навчальний рік у школах 1 вересня, бо ця дата є особливою для освітян.

Про це повідомляє Українська правда.

В той же час він додав, що виші можуть розпочати навчання у серпні.

«В рамках автономії закладів вищої, фахової передвищої, профтехнічної освіти можемо дати дозвіл починати навчання на початку серпня чи в середині. Це не є чимось неадкекватним, адже вже декілька років поспіль деякі університети це впроваджують, особливо там, де є практика і індивідуальна освіта», – сказав міністр.

Він зазначив, що скасування обмеження кількості дітей у класах стосується тільки дистанційної форми навчання.

«Враховуючи переміщених осіб та понад 600 тисяч учнів, які знаходяться поза межами України, щоб надати можливість навчатися кожному, ми зняли обмеження кількості учнів в одному класі під час онлайн-занять», – заявив Шкарлет.

Згідно з законом про повну середню освіту, наповнюваність школярів не може складати понад 20 учнів у початкових класах та 30 учнів у класах середньої, старшої та профільної школи.

Автор: