Публікації
15:45
29 Липня

Чи потрібна декларація для отримання е-рецепта – пояснення МОЗ

Публікації

З 1 серпня в Україні відпуск антибактеріальних препаратів здійснюватиметься за електронним рецептом. Для його отримання декларація не є обов’язковою, але є умова.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Для отримання електронного рецепта на антибіотики пацієнт має бути зареєстрований в електронній системі охорони здоровʼя.

Це можна зробити двома способами: уклавши декларацію з сімейним лікарем, або безпосередньо зареєструвавшись на прийомі у будь-якого лікаря.

Для цього пацієнту достатньо мати документ, що посвідчує особу (внутрішній чи закордонний паспорт, ID-картка, дітям – свідоцтво про народження) та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН) (обовʼязково для всіх, хто досягнув 14-річного віку, виключення – пацієнт відмовився від набуття такого номера, що підтверджується відповідною позначкою у паспорті пацієнта);

Це означає, що ті українці, які тимчасово вимушені змінити місце свого проживання, зможуть отримати рецепт у лікаря без наявності декларації.

У відомстві зауважили, що пацієнт зможе придбати необхідні ліки за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо лише предʼявити фармацевту інформаційну довідку, яку лікар видасть як підтвердження виписки е-рецепта, або паперовий рецепт.

У МОЗ наголосили, що придбати антибіотик за рецептом можна впродовж 30 днів з моменту його виписки.