Публікації
15:30
2 Серпня
388

Білоруська легкоатлетка Христина Тимановська просить міжнародний захист

Публікації

Національний олімпійський комітет Білорусі заявив про відсторонення Христини Тимановської від участі в Іграх. При цьому, як стверджує сама спортсменка, представники офіційної делегації намагалися насильно вивезти її з Токіо в Білорусь.

Напередодні спортсменка розкритикувала білоруське спортивне начальство, яке поставило її брати участь в естафеті 4 по 400 метрів без її відома. Легкоатлетку терміново відвезли з речами в аеропорт, однак там Тимановська заявила, що боїться повертатися додому, оскільки її можуть посадити у тюрму. Вона звернулась за політичним притулком у посольство Австрії в Токіо.

Австрійська влада поки ніяк не відреагувала на намір білоруської спортсменки.

Натомість Чехія заявила, що готова надати притулок білоруській легкоатлетці Христині Тимановській та взяти її під міжнародний захист.

Білоруський Національний олімпійський комітет назвав свою причину відсторонення від участі спортсменки в Олімпіаді в Токіо –  «у зв’язку з емоційно-психологічним станом».

Це неправда, мене не оглядали лікарі, – заявила Тимановська.

Міжнародний олімпійський комітет звернувся до Національного олімпійського комітету Білорусі з вимогою дати вичерпні пояснення по ситуації, що склалася з білоруською легкоатлеткою Христиною Тимановською, яка заявила про спробу насильно вивезти її з Японії до Білорусі.

Білоруська спортсменка зараз знаходиться в безпеці і під захистом японської влади, підкреслили в Міжнародному олімпійському комітеті.

Увечері МОК і оргкомітет поговорили з Тимановською. Вона перебуває з керівництвом аеропорту Ханеда, наразі її супроводжує працівник оргкомітету Олімпійських ігор. Вона сказала нам, що почувається в безпеці. МОК і оргкомітет продовжать переговори з Тимановською, щоб визначити подальші кроки, – повідомив Міжнародний олімпійський комітет у Твіттері.