Публікації
11:59
5 Травня
507

«Без страху в очах»: як парамедикиня з Тернопільщини рятує життя на передовій

Публікації

За життя поранених військових на фронті щоразу бореться Олена родом із Тернопільщини. З початком повномасштабного вторгнення вона пішла до Лановецького військкомату доброволицею й так потрапила до медичної роти 110 окремої механізованої бригади.

Її історію опублікували у фейсбуці.

Олена після закінчення Кременецькогомедичного училища кілька років пропрацювала у відділеннях травматології, інфекційному та хірургії. Там і здобула необхідний досвід. У 2008 році обставини змусили її покинути Україну та виїхати до іншої держави.

З початком повномасштабного вторгнення вона вирішила повернутись до України, бо знала, що її навики та вміння стануть у нагоді. Від польського кордону змушена була пішки добиратись майже до самого Львова. Попутним транспортом дісталась до Тернопільщини та попрямувала до Лановецького військкомату. Так Олена потрапила у медичну роту 110 окремої механізованої бригади.

Відтоді парамедикиня евакуює поранених з поля бою та надає їм першу медичної допомогу.

Олена розповідає, що її медичне авто обстрілювали з ворожої артилерії тричі, а снаряди падали за 50-100м від них. Одного разу ворожі війська освітили місцевість вночі і, помітивши рятівний автомобіль, відкрили вогонь по ньому.

Першою реакцією свого організму, пригадує Олена, був страх та бажання впасти на землю і перечекати небезпеку. Так вона забила два коліна. Потім, розповідає парамедикиня, через долі секунди піднялась і продовжила рятувати та евакуювати поранених.

Вважає, що воїну, який вже є героєм для неї і отримав поранення боронячи нашу державу, не варто бачити страх в очах тієї, що під обстрілом бореться за його життя.

Теги війна
Автор: