Публікації
21:27
30 Травня
734

Андрій Цибульський: «Купівля земснаряду вирішить низку екологічних проблем водойм Тернопільщини»

Публікації
Комісія з питань охорони навколишнього природного середовища та природокористування Тернопільської обласної ради на чолі з її секретарем, депутатом-укропівцем Андрієм Цибульським підтримала ініціативу управління водних ресурсів придбати для Тернопільщини земснаряд, який дозволить утримувати в належному стані водойми нашої області, очищувати, розширювати та поглиблювати їх за матеріалами сайту http://ternopoliany.te.ua/
Як розповів Андрій Цибульський, придбання земснаряду буде вигідним рішенням для Тернопільської області не лише в екологічному, але й у бізнесовому плані.
– Я виступаю за те, щоб за кошти обласного бюджету придбали земснаряд, адже така інвестиція впродовж багатьох років виконуватиме екологічну функцію та попереджуватиме наслідки стихійних лих, які мають властивість повторюватись. Устаткування допоможе ліквідовувати мул із дна річок, аби шкідливі речовини та пестициди, які там осідають, не отруювали флору та фауну водойм. Оскільки річки виконують також гідроакумулюючу функцію, то період  засухи з них можна черпати воду. Важливо, аби вона була чистою. Окрім цього, є й економічна сторона значення земснаряду – усі приватні власники ставків зможуть орендувати цей механізм за певну плату. Так, за кілька років придбання земснаряду окупиться обласному бюджету, – пояснив Андрій Цибульський.
Купівля земснаряду дасть змогу уникнути паводків, які досить часто трапляються на території Тернопільської області. Так, наприклад, у 2008 році були численні паводки на річці Дністер, через які затопило навколишні села. Секретар комісії з питань охорони навколишнього природного середовища та природокористування Андрій Цибульський тоді долучався до ліквідації наслідків стихійного лиха в селах Вістря та Коропець Монастириського району. Він допомагав копати величезні ями, аби спустити воду із затоплених населених пунктів.
За словами Андрія Цибульського, паводки на Дністрі трапились через те, що річку ніхто не обслуговував, а просто залишив її у природному руслі, тому придбання земснаряду дасть змогу вирішити низку питань, пов’язаних із утриманням водойм.
Орієнтовна вартість земснаряду становить від 1 до 1,2 млн грн. Після купівлі, устаткування перейде на баланс управління водних ресурсів. Тоді на умовах спів фінансування з Тернопільською обласною радою відбуватиметься фінансування пального, коштів на ремонт, заробітних плат працівникам, а також купівля екскаваторів для вивезення мулу та іншої техніки.