Публікації
21:34
30 Вересня
530

800 військових до Норвегії надішле Британія

Публікації

Фото: Pixabay

Велика Британія наступного року перекине 800 військовослужбовців на нову військову базу на півночі Норвегії. Повідомив британський міністр оборони Гевін Вільямсон в інтерв’ю The Telegraph, – інформує Європейська правда.

Цей крок Лондон робить у рамках «стратегії оборони Арктики» від РФ загрози. Таким чином Лондон відреагує на активність Москви в арктичному регіоні, яка зросла останніми роками,-повідомляють на сайті  ZIK.UA.

Крім того, Вільямсон вказав, що Росія відновила роботу над військовими базами, що залишилися з часів СРСР і збільшила активність підводних човнів в регіоні до рівня, близького до того, який був за часів «холодної війни». У зв’язку з цим британська влада бачить необхідність продемонструвати свою присутність в Арктиці і захищати свої інтереси в цьому регіоні, зазначив глава Міноборони Великої Британії, – інформують вони.

Як зазначено на сайті повідомляють на сайті  ZIK.UA, крім британців на новій військовій базі розмістяться військовослужбовці Норвегії, США та Нідерландів, сказав Вільямсон. У жовтні й листопаді будуть проведені найбільші з часів «холодної війни» військові навчання НАТО. Уяких візьме участь 40 тисяч солдатів і офіцерів з 30 країн Альянсу і їхніх партнерів, а також 130 літаків, 70 кораблів і понад 10 тисяч транспортних засобів. Під час маневрів буде відпрацьовуватися сценарій вторгнення біля берегів Норвегії.

Арктика охоплює центральну частину Північного Льодовитого океану, його регіональні моря, такі як Баренцове, Карське і Чукотське, а також території Канади, Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії, Російської Федерації, Швеції та США.

Навесні 2017 року Міноборони РФ повідомляло, що відновлює мережу полярних аеродромів в Арктиці і добудовує військові містечка. Москва також заявила про намір розгорнути в Арктиці дві нові зенітні ракетні системи С-400 «Тріумф». У 2016 році завершилося будівництво великої військової бази «Арктичний трилисник» на Землі Франца-Йосипа.

У НАТО заявляють, що Москва нарощує потужне військо уздовж арктичного узбережжя. У Москві попереджають, що в регіоні можуть статися військові конфлікти, – повідомляють на сайті  ZIK.UA.