Публікації
09:47
21 Вересня
1209

65% українських школярів не хочуть вчитися дистанційно – результати опитування

Публікації

51% школярів України негативно оцінюють дистанційне навчання, 57% вважають, що рівень викладання на онлайн-уроках гірший, ніж на уроках в класах. 

Такими є результати всеукраїнського опитування школярів, що його провів Київський міжнародний інститут соціології з 15 по 27 серпня 2021 року. У дослідженні порівняли відповіді українських учнів та польських на аналогічні запитання.

Для того, щоб відстежити, які проблеми є у школярів перед поверненням до традиційного навчання у шкільних класах в межах проєкту, що фінансується Національним агентством академічних обмінів Польщі (NAWA) під назвою «Виявлення бар’єрів, що перешкоджають поверненню українських та польських учнів до шкіл» (Intervention Grants Programme, BPN/GIN/2021/1/00012/U/00001), провели соціологічне дослідження, у якому учнів запитали про доступність дистанційного навчання. За результатами опитування виявили, що за більшістю критеріїв для польських учнів дистанційне навчання було більш доступним, ніж для учнів українських шкіл (%).

Читайте також: Тільки українською вдома спілкується лише третина українців – результати опитування

В дослідженні учнів попросили оцінити якість онлайн-уроків. Як в Польщі, так і в Україні більшість учнів оцінюють дистанційне навчання негативно – 46% серед поляків та 51% – серед українців.

Переважна більшість респондентів вказала, що рівень викладання на онлайн-уроках нижче, ніж на уроках в класах. Серед польських учнів про це зазначили – 65% респондентів, серед українських – 57%.

Одним з основних питань дослідження було запитання про те, чого учні бояться найбільше при поверненні до традиційного шкільного навчання. Одним з найбільших бар’єрів для учнів обох країн виявились незручності пов’язані з необхідністю рано вставати й добиратись в школу – його вказали 34% польських та 36% українських школярів.

Учнів, напередодні повернення до шкільних класів, запитали яку б форму навчання вони обрали, якби мали вільний вибір. Традиційній формі навчання надали значну перевагу учні обох країн – 60% польських і 65% українських.

У дослідженні учні обох країн зазначали про погіршення різних аспектів здоровя, тож їх також запитали про ставлення до вакцинації. Ситуація разюче відрізняється, оскільки в Польщі – 22% учнів вказали, що вони вакцинуються проти COVID-19, тоді як в Україні – таких лише 2%.

Джерело: Київський міжнародний інститут соціології

Методом особистих інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted personal interviews, CAPI) опитали 1022 респондентів, що мешкають у 78 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим). У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною.