Публікації
16:14
10 Грудня
421

41% українців не підтримує прямі переговори з Росією щодо окупованого Донбасу – результати опитування

Публікації

Якщо не буде інших варіантів, то за прямі переговори з Росією виступають 56% опитаних українців, 41% – проти. 

Такими є результати опитування суспільних настроїв, що їх 6-8 грудня провели фахівців соціологічної групи «Рейтинг».

«Відповідно до результатів, 46% підтримують залучення Туреччини до переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, стільки ж – проти. Тим часом за два роки зросла кількість прихильників ідеї запровадження віз з Російською Федерацією: сьогодні підтримують цю ідею 52%, проти – 44%», – йдеться в підсумках.

Результати опитування також показали, що дві третини респондентів поверхнево знайомі зі змістом Мінських угод, чверть взагалі не знають про них. Про те, що добре знайомі з суттю цих домовленостей, зазначили лише 11% опитаних.

«Попри це, більшість (54%) вважає, що Мінські угоди потрібно переглянути і підписати нові. 21% вважає, що взагалі потрібно вийти з переговорного процесу та ухвалювати рішення без участі міжнародних посередників. Лише 12% переконані, що Україна має повністю виконати Мінські угоди», – пояснюють в «Рейтингу».

Серед варіантів формату переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі 45% підтримують ідею розширення «нормандського», із залученням до нього США та Великобританії. 21% виступають за прямі переговори з Росією, 12% за переговори з представниками так званих ДНР та ЛНР. Лише 11% – за те, щоб «нормандський» формат у своєму звичайному складі (Україна, Росія, Франція, Німеччина) був майданчиком для переговорів про врегулювання конфлікту на Донбасі.

Аудиторія опитування: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність:  2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0. Терміни проведення: 6-8 грудня 2021 року