Публікації
09:51
14 Жовтня
3383

5 фільмів про російсько-українську війну, які варто обов’язково подивитися

Публікації

14 жовтня – День захисників та захисниць України. І поки частина українців у цей день відпочивають, бо мають вихідний, давайте згадаємо тих, хто за сотні кілометрів захищає наш спокій. За ці роки про них зняли і документальні, і ігрові фільми. Ми підібрали 5, що їх можна знайти в мережі та переглянути легально.

Невидимий батальйон

«Невидимий Батальйон» (англ. «Invisible Battalion») — український документальний кіноальманах про жінок в умовах бойових дій на Сході України. Перший український документальний фільм про війну і жінок на війні, знятий жінками.

Над фільмами працювали три режисерки — Світлана Ліщинська, Аліна Горлова та Ірина Цілик. Всього у стрічці висвітлено історії шести героїнь, які несуть або несли службу у зоні проведення антитерористичної операції: Олени Білозерської, Оксани Якубової, Андріани Сусак, Дар’ї Зубенко, Юлії Паєвської та Юлії Матвієнко.

Проєкт почався з однойменного соціологічного дослідження про участь жінок у війні проти російської окупаційної армії, після якого з’явилася серія календарів із фотографіями жінок на фронті. Фотовиставка експонувалась в українському Парламенті та Міністерстві оборони. Календар «Невидимий батальйон» отримав Гран-прі на 9-му Національному фестивалі соціальної реклами. Фільм став третьою частиною проєкту.

Подивитися легально та безкоштовно можна ось тут.

Добровольці Божої чоти

«Добровольці Боожої чоти» — повнометражний документальний фільм Леоніда Кантера та Івана Яснія про захисників Донецького аеропорту. Фільм — історія творення нової української армії.

Ідея фільму виникла після виходу у світ у серпні минулого року першого фільму «Війна за свій рахунок». Зйомки фільму тривали кілька місяців, більше двох тижнів — у Донецькому аеропорту.

Подивитися легально та безкоштовно можна ось тут.

Кіборги

Вересень 2014 року, Донецький аеропорт. Українські військові четвертий місяць відбивають атаки супротивників, які прагнуть отримати одну з ключових точок для базування й перекидання військ На двотижневе чергування сюди прибуває група молодих солдат, зібраних із добровольців. Вони навчаються, беруть участь у боях, спілкуються один з одним і з місцевим психологом, намагаючись сформулювати своє ставлення до ситуації й людей.

В аеропорту знаходяться три типи військових: добровольці, військові служби України, мобілізовані. Добровольці найбільш мотивовані, військові — найпрофесійніші. Найбільше проблем із мобілізованими. Про них говорять переважно роздратовано і зверхньо. Але в аеропорті їх долі міцно перелітаються. Тепер всі залежать одне від одного.

Подивитися легально можна ось тут. Перегляд коштує 75 грн із доступом до стрічки на 7 днів.

Іловайськ 2014. Батальйон Донбас

«Іловайськ 2014. Батальйон Донбас» (робочі назви «Іловайська історія» та «Іловайськ 2014») — український повнометражний художній фільм режисера Івана Тимченка про бої за Іловайськ під час війни на Донбасі.

Фільм вийшов в український широкий прокат 29 серпня 2019 року.

Легально та безкоштовно фільм можна подивитися тут.

Черкаси

Український художній фільм режисера Тимура Ященка про оборону однойменного морського тральщика, заблокованого російськими військами в бухті Донузлав у березні 2014 року під час анексії Криму. Стрічка створена за підтримки Держкіно України.

Теги кіно