Публікації
16:56
2 листопадаа
1038

43% дорослих українців не готові вакцинуватися – результати опитування

Публікації

57% українців не бояться захворіти на коронавірус, але за здоров’я близьких через цю хворобу перймаються 77%, – такими є результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 21-23 жовтня 2021 року.

Участь в опитуванні взяли 2500 респондентів, віком 18 років і старше.

Як йдеться в результатах опитування, 41% висловили хвилювання через можливість особисто захворіти на коронавірус, 57% не мають таких побоювань. Щодо здоров’я своїх близьких та рідних хвилюються 77%, не хвилюються – 23%.

«З весни цього року рівень тривожності щодо стану свого здоров’я в умовах пандемії дещо знизився. Найвищі показники хвилювання, як і у минулі рази, фіксують у старшій віковій групі та серед жінок. Також ті, хто вже вакцинувався, менше бояться захворіти, аніж ті, хто лише хоче зробити щеплення від COVID-19», – йдеться в підсумках дослідження настроїв населення.

36% опитаних зазначили, що вже вакцинувалися (перше, або ж друге щеплення). 18% зазначили, що готові вакцинуватися, 43% – не готові.

Тут також зазначають: опитування проводили лише серед дорослого населення України, тоді як офіційну статистику кількості вакцинованих виводять серед усього населення.

«У порівнянні з весняними дослідженнями, кількість прихильників «жорсткого карантину» дещо зменшилася. Так, підтримують запровадження локдауну 54% (у квітні – 65%), не підтримують – 44%. Останніх відносно більше серед мешканців Сходу, населення середнього віку, та тих, хто не боїться захворіти», – зазначають у результатах опитування.

Крім цього, на інфографіці також показали відмінності у бажанні вакцинуватися, залежно від регіону проживання та політичних поглядів.

Відповідно до результатів, найбільше противників вакцинації – серед тих, хто не голосує – 60%, а ще серед тих, хто підтримує «УДАР Віталія Кличка», «Радикальну партію», «Партію Шарія» та «Батьківщину».

Що ж до регіонів, то 46% жителів західної України відповіли, що скоріше за все не вакцинуватимуться від коронавірусу. Південні та східні області мають показник у 43%. В той час як в центрі країни цей показник становить 40%.

Якщо ж робити розподіл за віком, то найвищий рівень противників вакцинації – серед молоді: до неї не готові 48% 18-29-річних. Чим старшою є група населення, тим нижчим стає цей показник. Водночас вакцинованих наразі найменше саме серед старшого покоління – 32% серед людей, віком 60+ років. Хоча серед них же й найвищий відсоток тих, хто потенційно готові вакцинуватися – 25%. Найбільше вакцинованих серед опитаних виявилося у віковій категорії 50-59 років – 44%.

Тим часом в середньому по країні 43% не готові вакцинуватися. Хоча станом на липень цього ж року таких було 53%. Водночас кількість вакцинованих серед опитаних за цей же період зросла з 18% до 36%.

Джерело: ratinggroup.ua
Джерело: ratinggroup.ua