Публікації
13:20
3 Серпня
229

Глави міжнародних комітетів 9 парламентів виступили проти “Північного потоку-2”

Публікації

Голова Комітету з міжнародних відносин Сенату США Роберт Менендес та 10 його колег з країн ЄС підписали спільну заяву, у якій висловилися проти домовленості США та Німеччини щодо газопроводу «Північний потік-2».

Як повідомляє «Європейська правда», текст заяви опублікований на сайті американського сенатора.

Ми, голови комітетів закордонних справ відповідних національних парламентів, продовжуємо виступати проти проєкту газопроводу «Північний потік -2» і з жалем відзначаємо нещодавнє рішення Сполучених Штатів та Німеччини щодо «Північного потоку-2», яке передбачає відновлення робіт із завершення газопроводу, — йдеться у заяві.

Нагадуємо, «Північний потік – 2» — це проєкт розширення активного в Балтійському морі газогону «Північний потік» довжиною 1234 кілометри. За задумом, газогін повинен проходити через економічні зони та територіальні води п’яти країн: Данії, Німеччини, Росії, Фінляндії і Швеції.

Україна і Польща раніше засудили угоду Німеччини і США про російський газопровід «Північний потік – 2». Їхню спільну заяву опубліковано на сайтах МЗС України та Польщі.

21 липня США та Німеччина оголосили, що офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу “Північний потік-2”, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Політики вважають, що «Північний потік-2» є геополітичним проєктом, спрямованим на розширення впливу Росії на Європу шляхом панування на енергетичному ринку. Вони наголошують, що завершення будівництва газопроводу посилить вплив російського газу в європейській енергетичній системі, а також поставить під загрозу національну безпеку держав-членів ЄС та США. Цей проєкт може загрожувати і без того нестабільній безпеці та суверенітету України.

Крім того, завершення створення «Північного потоку-2» дасть Росії ще один інструмент тиску та шантажу щодо України. Вона продовжує стикатися з жорстокою агресією Росії та військовою окупацією її територій через її проєвропейський вибір. В результаті загинуло понад 14 000 українців, і щотижня все більше українських військових віддають своє життя, щоб захистити свою Батьківщину та всю Європу. ЄС та Сполучені Штати повинні працювати разом, щоб посилити санкційний тиск на Кремль для протидії агресії в Україні. Ми також повинні взяти на себе зобов’язання розробити дорожню карту на шляху України до вступу до альянсу НАТО, якщо Україна проведе необхідні реформи та відповідатиме стандартам членства в НАТО. Ми закликаємо ЄС узгодити перспективу членства для України, — йдеться у заяві.

Окрім Менедеса заяву підписали глави комітетів парламентів Естонії, Ірландії, Латвії, Литви, України, Великої Британії, а також глави комітетів обох палат парламентів Чехії та Польщі.