Публікації
12:47
12 Жовтня
302

31 жовтня Україна переходить на «зимовий» час. Як пережити це легше

Публікації

31 жовтня о 4 ранку Україна перейде з «літнього» на «зимовий» час. Годинник потрібно буде перевести на одну годину назад.

У березні 2021 року Верховна рада не підтримала законопроєкт про перехід на єдиний час. Це пояснювали «вирішенням питань щодо визначення правових засад обчислення часу в Україні», а також тим, що на окупованих територіях України час відрізняється від київського на годину – там встановлений російський час, повідомляє Суспільне.

За законопроєктом в Україні хотіли залишити лише зимовий час.

Як собі допомогти

Як повідомляють у Тернопільському обласному інформаційно-аналітичному центрі медичної статистики, перехід на зимовий час, як і на літній – часто непросте випробування для організму людини. Адже, звикнувши до одного режиму дня, й зокрема сну, багатьом людям складно швидко перелаштуватися на інший розпорядок.

Переведення годинників, зокрема, може викликати дратівливість, перепади  настрою, а також депресію, порушення сну, з’явитися нездужання і почуття надмірної втоми.

У людей, які страждають від серцево-судинних і хронічних хвороб, можуть загостритися проблеми зі здоров’ям. Оскільки за вихідні дні людина не встигає адаптуватися до нового режиму, до переходу на зимовий час треба підготуватись хоч би за тиждень.

Щоб перехід на зимовий  час був менш болісним і стресовим, слід більше часу проводити на свіжому повітрі. Зараз під час пандемії коронавірсу спробуйте добиратись на роботу і з роботи пішки, зокрема в  Тернополі в таку пору року гарно пройтись по наших парках та скверах.

За тиждень до переведення часу варто почати лягати спати трохи раніше. Спробуйте  йти спати на 15 хвилин раніше, а потім, кожні два дні «зсувати» графік ще на 15 хвилин, готуючи організм до майбутніх змін.  Дорослій людині для повноцінного відпочинку треба не менш ніж 7-9 годин сну, для дітей – 9-10 годин. Зрозумійте, повноцінний сон – це гарний настрій, добре здоров’я  і вдалий  робочий день.

Протягом дня провітрюйте приміщення в якому перебуваєте, зберігайте його в чистоті, не забувайте носити маски в закритих приміщеннях, дотримуватись  фізичної дистанції в 1 -1,5 метри.

Спробуйте також обмежити споживання кофеїну та алкоголю, менше вживайте жирної та калорійної їжі, наполягайте на овочі та фрукти, рибу, бобові, молочні продукти. Дотримуйтесь водного балансу.  Потрібно стежити за загальним станом організму протягом дня і виконувати рекомендації свого сімейного лікаря, якщо у вас є хронічні захворювання.